Dr. Toompark õpetab: Kuidas muljet jätta

Vinge! Awesome! Cool!Kui sa kohtud kellegiga esimest korda elus siis tõenäoliselt tahad sa endast hea mulje jätta. Kõik teavad, et esmamulje on ülimalt tähtis ja võib otsustada kogu edasise suhte saatuse. Võib-olla tahad sa endast isegi vingema tegelase mulje jätta, kui sa tegelikult päris elus oled? Pea on kammitud, küünealused puhtad ja ka riided on enam-vähem terved ja ilma suuremate plekideta. Ajalehe lugesid läbi ja oled kursis maailmas viimasel ajal toimuvaga. Kõik oleks justkui tehtud aga midagi oleks justkui puudu?

Sa võid veel vingem olla ja see ei ole keeruline! Tahtmine olla parem, kui tegelikult, oled, on hea ja edasiviiv.

Tallinnna vanalinnas ja väikestes maakohtades saab rakendada üht väga lihtsat nippi: kui esimene tere on tehtud, siis küsid sellelt, kellele sa muljet avaldada tahad niisuguse küsimuse: Millal siit viimane / esimene buss [minu kodukoht] läheb? Pidin bussiga tulema, sest siin on nii kitsad tänavad, et Hummeriga manööverdamise peale läheb rohkem aega, kui asi väärt on.

Pane tähele, et sa ei ole otseselt valetanud - sa ju ei öelnud, et sa Hummeri omanik oled, sa ütlesid, et Hummeriga on kitsastes oludes raske manööverdada ja see on puhas tõde. Pealegi, otsene vale ei saa ju olla aluseks pikaajalisele sõprusele / armusuhtele...

Täpsustused:

  • Kui kohalikud tänavad on künklikud, siis võid bussilemineku selgituseks ka seda öelda, et Porche põhi on nii madal, et sa lihtsalt ei raatsinud enne suvist hooaega põhja kriipima hakata. Seda, kes jätab Porchega sõitmata ja tuleb bussiga, hindavad kõik. Niisuguseid labaseid marke, nagu MB, Audi või BMW ära parem maini.
  • OK, kui sa ütled, et "kabrioletiga tulemiseks oli  ilm täna liiga külm või vihmane, siis võid mainida ka nende lihtsamate autovalmistajate tooteid aga sellisel juhul arvesta ikkagi vaid poole maineboostiga. Kabriolette tehakse kodustes tingimustes ka ZAZist.
  • Mõnedele "muljetvajavatele" võib täpsustada, et auto on kollast või roosat värvi. Ma ise läheks roosa peale välja vaid siis, kui ma oleks pimp või muljetvajav oleks Barbi.
  • Kui sa teed juttu sellest, palju Hummer sajale kütust võtab, siis selle varalt saad lasta endale baaris mõned joogid välja teha. Arvestades bensiinihindasid tunneksin isegi mina kaasa. Päris elus ära minu peale looda sest mul on endalgi vähe ja kallilt käes.
  • Kui eelmine lisanipp töötas, siis mõtle hoolikalt järgi: äkki saad kasutada taktikat: "ma kunagi täis peaga sõida" või siis "raisk, nüüd tahaks küll paar kiiremat ringi teha". Seda pead hoolikalt valima sest sellest võib oleneda kogu edasine suhtlus.
  • Valetada ei tasu. Valetamine on esimene peatükk kuulsast raamatust "Kuidas sõpru kaotada ja kõik pe**se keeerata".

Õige mulje jätmine on lihtne, lihtsalt õigeid nippe peab teadma.

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*