Eestis on ainult 2 blogijat

MelonidKangesti tahaks pealkirja lõpetada nii, et "... mina ja minu sõber Ants", aga kahjuks ei saa. Minu sõber Ants ei pea blogi ja lisaks ütleb Wikipedia, mis on kõigi teadmiste ema, et Eesti ainsad blogijad on Epp ja Justin Petrone.

Kindlasti on meil inimesi, kes on kauem, rohkem ja muidu paremini blogi pidanud aga nemad pole Wikipedia täiendaja arvates lihtsalt mingid õiged blogijad. :)

Kahjuks pole meil ühtegi saiti, mis eesti blogidest ja blogijatest tegelikule elule vastava ülevaate annaks. Tõele kõige lähemal on tõenäoliselt Freqmedia, kes on Blogfestil eesti blogosfäri olukorda tutvustanud. Nemad teevad seda kahjuks vaid korra aastas. Kõige värskemaid, 2011 aasta slaidide, näed siin.

Kooliõpilased saavad vast nüüd hästi aru, miks õpetaja neil Wikist materjale ei luba kasutada.

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Eestis on ainult 2 blogijat
  1. aabram ütleb:

    Wikipediat võib igaüks täiendada. Sa võid sinna ju oma nägemuse juurde lisada panna.

  2. Teele Vaalma ütleb:

    Tere, Aarne!

    1. Vikipeedia ei ole kõigi teadmiste ema, vastupidi, Vikipeedia ainult refereerib teisi allikaid.
    2. Vikipeedial on kaugelt rohkem täiendajaid kui üks ja nad on kõik vabatahtlikud.
    3. Vikipeedia on pooleli.
    4. Õpetajad ei luba õpilastel Vikipeediat kasutada, kuna õpetajad ei taha osata seda kasutada õppimist toetava vahendina.

    Teele Vaalma,
    üks eestikeelse Vikipeedia vabatahtlik administraator

  3. Mart ütleb:

    Oh jumalissandhalasta!!! Eks vikipeediasse on varem kirjutatanud artikleid inimesed, kes on suutnud üles upitada mingi veebilehe, kus ka foorum vähemalt 3 kasutajaga. Kohustuslik on seejärel luua artikkel ka endast ja kirjeldada ennast kui tippwebmästerit. Kas nüüd on oodata hunnikut artikleid blogidest ja takkapihta nende autoritest, kui Eesti arvamusliidritest? Ootan “põnevusega”.

    Õpetajad ei taha kasutada vikipeediat, sest osadel inimestel (ja neid on kahjuks palju) on tekkinud arusaam, et vikipeedia on mingi universaalne peldikusein, kuhu võib lihtsalt kõike üles panna. EI OLE NII. Sellise seina nägemine võib vaeste õpilaste mõistust rikkuda.

    Vikipeedia on ka poolik ja kõik seal olev info ei ole väga usaldusväärn ja eesti keelses vikipeedias pole ka v häid mehhanisme usaldusväärsuse tagamiseks. Kuna 95% inimestest on väga madala allikakriitilise mõtlemisvõimega või on “allikakriitika” nende jaoks defineerimata võõrsõna. Selliseid ullikesi ei saa lahti lasta keskkonda, kus nad võivad endale info pähe igasuguseid lollusi sisse ahmida.

  4. Aarne ütleb:

    Vahepeal on tänu Teele kommentaarile ja meili teel antud selgitustele asi palju selgemaks saanud.
    Minu poolt viidatud Wiki loetelu genereeritakse automaatselt nende inimeste kohta, kelle kohta Wikis sissekanne olemas on ning kes on liigitatud kategooriasse “Eesti blogijad”, st tegu ei ole kellegi eneseupitamisega.
    Niisiis ei pääse ei mina ega minu sõber Ants sinna nimekirja enne, kui meie kohta on eraldi sissekanne ning see kanne on (muuhulgas) ka kategoriseeritud kui “Eesti blogijad”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*