Uudisteportaal Tekster

Õnnelik neegerTunnen end natuke kõrvust tõstetuna sest mind kutsuti Tekster portaali kirjutajaks. Kutse sisaldas nii palju ülivõrdeid minu ja mu blogi kohta, et napilt oleks ilma lehte vaatamata ja kasutustingimusi lugemata kohe JAH sõna ära andnud. :)

Teksteri puhul on tegemist portaaliga, kus avaldatakse amatööride kirjutatud uudiseid.

Kirjutamine massimeediale mitte omasel moel on meie eesmärk omaette! Mida originaalsem ja algupärasem keelekäsitlus ja stiil – seda parem! Mida üllatavamad teemad – seda parem! Mida subjektiivsem suhtumine – seda parem!

Lugeja maksab iga postituse lugemise eest 0.05€ millest loo autor saab endale 0.024€. Lisaks peab lugeja soovi korral loo hindamise eest maksma 0.01€.

Vajadusel saab autor oma teksti ka anonüümselt ning ilma tasu saamata portaali üles panna.

Ehk siis lühidalt kokku võttes tasuline uudisteportaal mille sisu loovad amatööridest kirjutajad.

Peale kasutustingimuste ja KKK läbilugemist pean siiski loobuma ja seda põhiliselt kolmel põhjusel:

 • Autoriõigus - Kasutustingimused ütlevad, et "Teksteris olevad tekstid, pildid, videod, heliklipid ja lisamaterjalid on Autoriõiguse tähenduses autorikaitse objektiks ning kuuluvad Tekster OÜ-le". Mulle see ei sobi. Ma kahtlustan isegi, et niisugune klausel pole meie Autoriõiguse seadusega kooskõlas.
 • Tasulised uudised - Ma pole ise kunagi netiuudiste eest maksnud ja vähemalt praeguse seisuga ei kavatse seda ka edaspidi teha. Need Eesti saidid, mis on hakanud oma uudiste eest raha küsima, on minust lihtsalt lugemata jäänud.
 • Isiklikud põhjused - Ma pole viimasel ajal oma enda blogissegi eriti midagi kirjutada viitsinud. Seda enam puudub mul motivatsioon seda kusagil mujal teha. Kui mul midagi öelda on, siis teen seda ka edaspidi oma blogis. Kõigile tasuta.

* * *

Kindlasti on kusagil inimesed, kes niisuguseid uudiseid lugeda ja selle eest maksta tahavad. Kindlasti on ka olemas kirjutajad, kes endale sobivat väljundit otsivad. Loodetavasti aitab Tekster neil omavahel kohtuda.

Jõudu neile mõlemile!

Sildid: #, #, #, #
3 comments on “Uudisteportaal Tekster
 1. Larko ütleb:

  Mulle pole niisugust ettepanekut tehtud ja seepärast pole ka olnud põhjust asjasse süveneda. (Ei tea kas ma nüüd peaksin sõlvuma :-P ) Sinu kirjelduse järgi aga poleks küll kaasa läinud.

  Ise esitasid juba olulisimad põhjused. Tahaks veel seda lisada, et kui juba raha eest kirjutada, on traditsionaalsel ajakirjandusturul (nii trükis kui veebis) väljaandeid, mis tunduvalt rohkem sisu eest tasuvad. Võileivahinna eest ei kirjuta, parem juba sootuks tasuta.

 2. Mutt ütleb:

  Ooo… paistab, et ma olen Larkost kõvem tegija, mulle tehti ka ettepanek :D Jei, päev on jälle täide läinud!

  (Või peaksin äkki solvuma, et mind peetakse piisavalt lolliks, et võiksin selliste tingimustega nõusse jääda…?)

 3. Miki ütleb:

  Olen antud koha tegijaga tuttav, laitsin sellise
  portaali kohe maha kuna iga viimse kui artikli
  ning uudise eest küsitakse raha, väikest aga kopikad kõlisevad kogu aeg.Tahad luged maksa, tahad kirjutada maksa ja lõpuks oled ise kõigist õigustest ilma.
  Ma ei suutnud oma tuttavale õelda,et oled idioot kuubis:D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*