Eurovision 2009

Mariann kimab ringiVaatasin minagi üleeuroopalist lauluvõistlust. Tavapäraselt panin mängima raadio R2 ja keerasin teleka hääle maha. Kuna pere nooremad ja vanemad liikmed tegid kusagil teistes kohtades omi tegemisi, siis oli kaaslaseks ainult Mariann.

Mingil imelikul põhjusel olime me Marianniga lauludele hinnangu andmisel üsna üksmeelsed. Tema kommentaar:

Inglise parem kui Norra. Norra sai punkte vaid sellepärast, et mehel, kes laulis, oli kutsika nägu. Laul iseenesest polnud midagi erilist. Soomlased olid võrreldes eelmiste kordadega halvemad aga Aserbaidžaan oli mitmeid mitmeid korda parem. Siiski, parim oli Eesti.

Minul jääb üle temaga vaid nõustuda.

Mulle suutis natuke muljet jäta ka Malta aga see mulje polnud väga suur.

Juur ja Kivirähk on aastataega alla käinud ja ei ole enam naljakad. Siiski panen siia kirja kohustuslikud Eurovisiooni märksõnad: paadam, neeger, pede, juut.

Pealegi, Eurovisioniga täiesti mitteseostuvalt, võrrelda erinevate esitajate erinevaid laule ei ole mõõdetav ja rittaseatav. Kui võistlejateks on "väga halb laulja laulab parimat laulu" ja "väga hea laul ülimalt ülihalvas esituses", siis kumb neis võitja on? Kui kõik lauljad laulaks ühte ja sama laulu, siis saaks võrrelda sooritust aga praegusel juhul mõõdetakse küll midagi muud.

<

p style="text-align: right;">Eurovisiooni lauluvõistluse vaatamist toetas enda teadmata reklaamkingituste firma Roi,
kes andis mulle Pärnu Turunduskonverentsil ühe punase stressipadja.

Sildid: #, #, #, #
3 comments on “Eurovision 2009
 1. a ütleb:

  Mulle jäi just Maltast väga suur mulje:)

 2. viiu ütleb:

  Kahjuks jäid ilma Olav Osolini väga teravmeelsetest kommentaaridest!

 3. Sven ütleb:

  Tulevikus võiks eurovisiooni teha nii, et hinnatakse 2 asja:

  1. Esiteks on eurovisioonil esitamisel mingi üks kindel lugu. Kuidas see igaaasta valitakse ma siinkohal välja mõtlema ei hakka. Iga maa esitajal on vaba voli laulu stiili osas. Sõnad ja viis peaks olema äratuntavad. Punkte saabki selle eest, kes esitas seda lugu kõige paremini.

  2. Iga maa loom enda lookese, mille esitab siis mingi Anti Kammiste taoline bänd etteantud nootide ja sõnadega. Ette võiks anda muusikariistad, mida saab kasutada.

  Nii jääks tõesti ära mõtetu laulukonkurss ja hinnatakse tõesti esinejamaa heliloojate ja lauljate talenti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*