Kuidas sina last kasvatad?

MariannSiiani oli meil kodus niisugune süsteem, et laps sai iga kolme ja väiksema hinde eest arvutikeelu. Kolme eest kolm päeva ja väikemate hinnete eest oli arvutikeeld kuni vastava hinde parandamiseni.

Eile võtsin vastu uue otsuse. Mitte ei karista möödapanemise eest vaid motiveerin saavutuste eest.  Iga viie eest saab 10 tundi arvutikasutust ja iga kahe, ühe ja nulli eest läheb sellest ajast 5 tundi maha.

Kui sul on mingi pubeka kasvatamise alal kogemusi, arvamusi või kommentaare siis on need ülimalt oodatud. Kuidas sa oma last motiveerid? Ma kohe ootan, et keegi pakuks mulle mingi veel parema lahenduse,

Sildid: #, #, #, #
6 comments on “Kuidas sina last kasvatad?
 1. offf ütleb:

  Kuidas motiveerid sina last
  a) kummieebliga
  b) pesapallikurikaga
  c) jalgrattaketiga

  ;)

 2. vari ütleb:

  pubeka 3 võib olla väga kõva saavutus. tunnen lapsele kaasa! ma lausa põlgan iga lapsevanemat, kes kujutab ette, et tema võsuke peab maksku mis iganes olema oivik.
  ime siis et lapsed joovad ja suitsetavad.

 3. Aarne ütleb:

  Minu lapse puhul on 3 halb saavutus. Ta on igas aines võimeline väikese pingutusega 4 kätte saama. Kui palju pingutaks, siis saaks vast kõik viied kah kätte.

 4. Maria ütleb:

  I made such a comment, and it was not submitted due to a server error. GGRRHHH. Will repeat only the last sentence: Is is possible that our children would decline fun and embrace illustration? The hormones and consumerism get in the way in the case of our 13 year old children. I wonder about the children from antiquity reading philosophy, and speaking rhetoric from tender age…what if they had a tv set instead of dense literature?
  I do not accept his 3s because I am sure he can do better. this way I am respecting him instead of underestimating him. In Estonia, the grades matter. Pathetically so! What to do? To teach them the reality of the society in which they live. Doing the opposite would just be foolish if somewhat romantically rebellious!
  Greetings, time is running still have not seen much of you 4!!!!!!!!!!!

 5. aif ütleb:

  Hea süsteem, kasutan järgemööda oma 7 ja 12 aastase peal lähenemist et hinne alla saavutusväärtuse võimaldab arvutit eemalt jälgida. Probleem tekkis sellega et ei elidnud ühtegi toimivat lahendust kasutusaja jälgimiseks. soov oli et tüüp saab 5min. enne oma kasutusaja lõppu mingi teate et teha salvestamised ja seejärel on konto lukus kuni vanemapoolse sekkumiseni. XP’ga ilma rahata pole lahendust leidnud. Ehk oskab keegi aita?

 6. Aarne ütleb:

  Mina mõõdan kasutatud aega silma järgi. Ühtegi paremat lahendust pole samuti leidnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*