Uute ustega inimesed

Ukse hingEile panime koos äiaga uksi. Tunne on niisugune, nagu Kalevipoeg ise oleks koju jõudnud lastele õnne tooma. Peale pikka-pikka muiduvahtimist, looderdamist ja ootamist on vannitoa ja WC uksed leidnud oma koha - ukseaugu ees. Eile poole üheteistkümne paiku jõudsid ukselehed kohale. Õhtul poole üheteistkümne paiku jõudsid nad ka ette.

Kuna vannitoa ja WC vaheline sein on hirmsat moodi viltu, siis ei julgenud ma uksi koos lengidega osta.

Professionaalne uksevahetaja oleks selle tööga ilmselt paari tunniga hakkama saanud. Tema oleks teadnud, et poest ostetud lehtuksi ei paigaldata mitte tavaliste, vaid väga eriliste hingedega.

Ukse hingKõik tavalistel hingedel põhineva lengiehituse plaanid olid valmis tehtud ning paberile kantud ja poenimekiri oli koostatud, kui saabus tuttav ja pimedaid valgustas. Oleks ta 10 minutit hiljem tulnud, siis oleks me poest suure hunniku valet puu- ja muumaterjali ostnud. Õnneks on need hinged vabamüügil, erinevalt paariaastatagusest ajast.

Peale uute plaanide valmimist läksime poodi. Loomulikult ei müüda üheski ehituspoes kõiki vajaminevaid vidinaid ja seetõttu käisime kolmes. Kui kõik vajalikud jupid olid koos, no me vähemalt arvasime nii, siis panime esimese ukse umbes poole tunniga paika. Ilma mingi lengita, otse seina külge.

Vahepeal selgus, et mõned kruvid ja muud vidinad on siiski puudu. Äi käis seekord üksinda poeringil.

WC ukse mõtlesime alguses sama nipiga panna, aga tühjagi. Sein oli liiga pude ja ei tahtnud üldse hinge kinni hoida. Jälle üks poering ja täiesti õige puujupp olemas.

Ma täiesti mõistan neid naabreid, kes minu peale nüüd ilgelt vihased on, aga lihtsalt oli vaja õhtul umbes poole kümne ajal rellakaga natuke WC ja vannitoa vahelist seina lõigata ja sinna mõned augud puurida. Samuti oli vahetult peale seda vaja elektrihöövliga kahemeetrise laua servast umbes sentimeetri jagu maha lõigata.

Igatahes peale kõike seda on mu esikus kaks korralikku ust. Hunnik pahteldamist, lihvimist, silikoonimist, lävepaku valamist, värvimist on veel teha, aga kõige sellega saan ma hakkama.

Üle koera on saadud, saab sabast kah üle.

Uksed paigas!

Sildid: #, #, #
2 comments on “Uute ustega inimesed
  1. Pronto ütleb:

    Vau … minul on plaanis asuda neljapäeval oma esimese toa põranda kallale. 21 sajand ja laminaatparkett kuna nõukaaegne vineerparkett on praeguseks kutu mis kutu.

  2. Viiu ütleb:

    Ära pabista. Rahu ja vaikus peavad valitsema 23.00-6.00. Muul ajal võid kasvõi kuvaldaga vastu naabri seinu peksta, lapsi peksta ja kassi kräunutada. Muide, kui Sul mingeid pudinaid üle jääb, paku Mihklile, ta oma uues korteris tegeleb ka just uute akende ja ustega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*