ID-kaarti ei kasuta – pappi ei saagi

ID kaardi kasutamiseks mittesobivad seadmedVaata Maailma sihtasutus tahab jälle, et ma nende teate oma blogis avaldaksin. Kuna meil on väga palju rumalaid inimesi, keda nendi endi eest kaitsma peab, siis avaldan üleskutse meelsasti.

Kui sul on probleeme ID kaardi või Mobiil-ID kasutamisega, siis on teates antud kontaktaadress, kuhu oma murest kirjutada. Kasutage juhust!

Teade ise on niisugune:

Kallis inimene!

Alates 2. maist on koodikaardiga internetipanka sisselogijatele päevaseks makselimiidiks 5000 krooni. Ära siis üllatu, kui rohkem maksta ei õnnestu! Suuna oma internetibrauser parem aegsasti aadressile www.id.ee ja õpi selgeks, kuidas ID-kaarti või Mobiil-ID-d kasutada - siis pääsed sellest limiidist. Kui jääd hätta, saada palun oma probleemi kirjeldus mulle aadressile mart@tehnokratt.net, subject-reaga "ID-mure".

Limiidi alandamine ei ole välja mõeldud sinu kiusamiseks vaid tuleneb sellest, et koodikaart ei ole teab mis turvaline sisselogimisvahend. Aga kui sa ei taha turvaline olla, siis võid muidugi ka koodikaarti edasi kasutada. Pätt saab siis vaid 5000 krooni varastada - muidugi kui sa kohe esimesel päeval märkad, et keegi su kontole ligipääsu on saanud :)

Turvalist internetikasutust soovides,
Mart Parve, Vaata Maailma SA

P.S. Limiit puudutab järgmiste pankade kliente: Hansapank, SEB Eesti Ühispank, Sampo Pank, Krediidipank, Parex Banka Eesti filiaal ja Tallinna Äripank.

* * *

Ise ma tegelikult ID-kaarti eriti kasutada ei viitsi. ID-kaardiga panka logimine nõuaks sahtlist USB-lugeja väljaotsimist ja rahakotist kaardi võtmist. Palju lihtsam on lihtsalt taskust koodikaart võtta ja sisselogimine ära teha. Pealegi, kui tihti ma päevas üle 5 000 makseid ikka teen...

Mobiil-ID'd kasutama pole mind veel miski motiveerinud.

Igaks juhuks on mul nii Firefox kui ka IE siiski ID kaardi kasutamiseks valmis. Vahel harva on ID-sisselogimist tõesti vaja, näiteks valmiste või turvalise loterii puhul. Ja vahest imeharva on kaardilugeja ühendamine ja ID-kaardi väljaotsimine kiirem, kui teise tuppa koodikaardi järgi minemine.

Muideks, vähemalt Hansapank, SEB, Sampo ja Parex pakuvad kaardilugejat 90.- krooni eest. Kiirustage, seltsimehed IDeetud!

Pildil kujutatud seadmed ei sobi ei ID-kaardi ega Mobiil-ID kasutamiseks.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #
5 comments on “ID-kaarti ei kasuta – pappi ei saagi
  1. Urmas ütleb:

    ID kaart on olemas, tahtmine kasutada ka, browser on häälestatud, ja mõnda aega sai isegi kasutada, aga .. tundub, et pankadele käib Linuxi ja Firefoxi jaoks stabiilse ja töötava versiooni pakkumine veel üle jõu… nii et paroolikaart peab endiselt käeulatuses olema.

  2. BC ütleb:

    to Urmas: mis versiooni sa Firefoxist kasutad ja mims pangaga jamad on?

    Uus Firefox hakkas taas esitama ID kaardi puhul lisaakent (aga see ei sega) ja vähemalt SEB panka saab küll kenasti sisse.

  3. Oop ütleb:

    Tegelikult pole ID-kaart sugugi ainus koodikaardi alternatiiv ning katse sellist muljet jätta on VM tyypidest suhteliselt odav, ehkki mitte just väga ilus reklaamitrikk.

    Vähemasti Hansa- ja Yhispank pakuvad umbes ID-kaardi hinna eest ka PIN-kalkulaatorit, mis töötab igal pool, sõltumata sellest, kas arvuti kyljes on kaardilugeja või ei. Palju liikuva või vähemasti tööandja arvutit kasutava inimese jaoks märksa mugavam lahendus.

    ID-lugejaid ju lapakatesse ei integreerita (ehkki yhest-kahest juhust ma justkui oleks kuulnud) ning enamik firmasid enda kõiki arvuteid nendega ei varusta (ja miks peakski).

  4. Aarne ütleb:

    Minumeelest on PIN-kalkulaator ebamugav. Igapäevaselt taskuskandmiseks on ta liiga suur. Kui pidevalt vaja läpakat kaasas kanda, siis pole raske kotti ka pisike USB lugeja pista.

    Lisaks, kaardilugejaga annab ka näiteks SIM kaarte lugeda aga kalkulaatorist muud tolku pole.

    Enda jaoks PIN-kalkulaatori kasutuselevõttu küll ette ei näe.

  5. Tõnu ütleb:

    Mul on läpakas ID-kaardi lugeja olemas. Dell Latitude’ga tegemist. Mõnus :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*