Ka Poolas kiusatakse subtiitrisaiti

Tech.blorge.com annab teada, et politsei on "küsitlemiseks kinni pidanud" vähemalt 6 (mõnedel andmetel 9) Poola subtiitrisaidi napisy.org seotud isikut. Operatsioon viidi läbi hommikul kell 6:00 neljas erinevas Poola regioonis koostöös Saksa politsei ja Poola autorikaitsjatega. Napisy.org oli populaarseim Poola subtiitriportaal millel oli üle 600 000 kasutaja. edri.org saidilt võib lugeda, et arreteeritute hulka kuulusid valdavalt inimesed, kes tegelesid tõlkimisega. Halvimal juhul ootab neid ees 2 aastane vanglakaristus.

Forbes.com andmetel on Poola USA erilise jälgimise all koos 30 teise maaga. Samasse nimekirja kuulub näiteks ka Leedu. Eesti õnneks veel mitte.

Subtiitrid

Eesti asjalikum oma subtiitrisait, SubClub vaevleb samuti juba pikemat aega tagakiusamise all. Viimane uudis pärineb 27.04.2007 kus saidi administraatorid andsid teda, et 03.04.2007 alustati politseis väärteomenetlust. Ei päästnud seda ei USA ega ka Malaisia serverisse kolimine.

Mina pole ühtegi subtiitrit tõlkinud, seega mind vast vanglakaristus ei oota. :) Küll olen ma mõnel tiitril ajastust paika ajanud ja hiljem neid faile ka teistega SubClub’i kaudu jaganud.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*