Karbist välja: Fotoaparaat

Eile sai kätte võetud ja Photopointist mu võidetud kinkekaart ära toodud. No ja kui me juba fotopoes kohal olime, siis sai ka uus fotokas kohe ära ostetud.

Peale pikki planeerimisi ja ümberplaneerimisi sai kasutatud fotoka asemel siiski uus Canon EOS 1000D ostetud. Kuna pildistada on vaja kaugele ja hästi lähedale, siis kõige raskem oli objektiivi valik. Esialgu läksime seda teed, et valitud sai standartne KIT objektiiv. Õnneks tean ma mitut inimest, kellelt vajadusel makroobjektiivi laenata saab.

Ehkki uus aparaat on tegelikult Merle oma, lubati mul enda panuse eest see ise lahti pakkida. :)

Tehnilistel andmetel ma siinkohal ei peatu sest terve internet on täis kohti, kus neid lugeda saab ja no ega ma neis ise suuremalt jaolt aru ei saa.

Üks asi, mis mind täitsa hämmastas, oli see, kui palju kraami pisikesse karpi pakitud oli. Lisaks kaamerale, objektiivile, akule kaablitele ja kaelarihmale oli seal veel terve virn erinevaid manuale, CD plaate ja muud kraami. Kui kõik asjad karbist välja võtsin, sai terve laud kraami täis.

Canon EOS 1000D

Huvitav, palju sellest kraamist tegelikult vajalik on... Manualide lugemine on nõrkadele, mingit kaamera softi ma küll ei tahaks oma arvutisse panna, jne. No ja ega see lugemine nii lihtne polegi sest trükituna olid need vaid itaalia, saksa, prantsuse ja hollandi keeles. Ainuke pakis olnud inglise keelne trükis ütles, et kui ma kasutan mitteoriginaalset lisavarustust, siis olen ise süüdi. Inglise ja eestikeelsede juhend oli siiski ühel plaatidest olemas.

Photopointi kliendikaart ja tasuta 50 pildi trükkimise kupong on kasulikud ja kõige väiksemad asjad pakis.

Selles, kui vingeid pilte selle aparaadiga teha annab, vaatame hiljem.

Sildid: #, #, #, #
7 comments on “Karbist välja: Fotoaparaat
  1. A.I.V.O. ütleb:

    Ma pean väikest salaplaani omale ka digipeegel muretseda…
    Mõtlesin, et “Hasselblad” käraks mulle küll, alla selle ei kavatse küll manduda.
    :D

  2. kukupai ütleb:

    Kuidas Sul nii palju plaate kaasas oli? Mul oli küll vähem… Kaamera on täitsa hää, ma nüüd pool aastat olen sellega mässanud. Makroobje kuluks ära küll ja seda on võimalik kasutatuna soodsamalt saada kah.
    Aga soft on mõttekas siiski arvutisse laadida, muidu ei saa piltegi ära tõmmata. Ja üsna korralik pildiparandamise programm on sellel ka.
    Lisaks soovitan polafiltrit, sest muidu saad puha põlenud taevaga pildid…

  3. Aarne ütleb:

    A.I.V.O.: Siin on ka üks päris hea kaamera alustajale aga makroga läheb vist rakseks: RCD100. :)

    kukupai: plaadid on “EOS DIGITAL Software Instruction Manuals”, “EOS DIGITAL Solution Disk” (2 tk, erinevates keeltes), “STEP UP PHOTOGRAPHY 2” ja eestikeelne kasutusjuhend eraldi plaadil.

    Selleks, et pildid fotokast kätte saada piisab täiesti sellest, kui fotokas kaabliga arvuti külge panna. Vähemalt XP tunneb kaamera vabalt ära. Teine võimalus on mälukaart kaardilugejasse pista.

    Ja ma kardan, et igasuguseid filtreid, objektiive, kotte, akusid, mälukaarte, jne, jne tuleb edaspidi jah ostma hakata.

  4. Merle ütleb:

    Järgmisena ostangi filtrid ja koti.

  5. Rene ütleb:

    Canoniga on kaasas üks päris hea programm – Photostitch, seda julgeks küll soovitada neilt cd-delt. Kõlbab mistahes aparaadiga tehtud piltide panoraamiks kokkukleepimiseks

  6. Bock ütleb:

    Vanasti oli Canoni aparaadiga kaasas Adobe Photoshop Elements. Kui sul selline plaat juhtub seal virnas olema, siis soovitan kasutama hakata. Hea algajale pilditöötlejale.
    Samuti soovitan igale objektiivile ette panna UV filter. Maksab vähe, pilti ei moonuta ja kaitseb objektiivi läätsesid vigastuste eest.

  7. Aarne ütleb:

    Niisugust plaati pole. Selle UV filtri soovituse ütlen edasi. Minu edasised mured seostuvad ainult softiga, pildistamisega tegeleb Merle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*