Kas Tuhala nõiakaevu säilimise nimel võib spämmida?

Tuhala nõiakaevule appiJuba paar päeva saan ma mitmelt poolt teateid, et pahad tahavad Nabala karstialal avada lubjakivimaardla ja selle tulemusena hävinevat kuulus Tuhala nõiakaev. Kõiki, kes hoolivad, kutsutakse lehel tuhalanoiakaevuleappi.com andma toetushäält.

Peale seda, kui ma üleskutset Facebookis, Twitteris ja Buzzis lugesin, mõtlesin, et tegu on asjaliku asjaga ja ma peaksin oma allkirja kindlasti andma.

Kahjuks kippus see asjalikkuse mulje kaduma peale seda, kui kui mulle seda allkirjaandmise lehte spämmima hakati.

Sain kahel korral oma kahele erinevale meiliaadressile täpselt sama sisuga sõnumi, mille saatjaks oli märgitud tuhalalk@hot.ee. Selleks, et kiri teiste hulgast välja paistaks, oli kasutusele võetud ka vana spämmerite trikk ja kirja kuupäev tulevikku seatud. Seda nippi oli kasutatud kõigi kirjade juures ja minu meelest annab see märku tahtlikust spämmimisest.

Hoolimata sellest, et MTÜ Tuhala Looduskeskus kasutab niisuguseid meetodeid allkirjade kogumiseks, ma vist isegi annan neile ühe. Mis siis, et see maaaluste jõgede jutt kahtlane on või et ma selle allkirja suuremasse jõusse ei usu.

Vastus pealkirjas esitatud küsimusele on, et ei või. Ma arvan, et spämm ei ole isegi hea eesmärgi nimel õigustatud.

Sildid: #, #, #, #, #, #
4 comments on “Kas Tuhala nõiakaevu säilimise nimel võib spämmida?
 1. Tiia Võttin ütleb:

  Saatsin neile e-kirja, millele vastas Ants Talioja Tuhala Looduskeskusest. Neil pole kohapeal õrna aimugi, kes levitab aadressilt tuhalalk[at]hot.ee seda spämmkirja. Kuidas ta sellest siis teada sai?!?

 2. Aarne ütleb:

  St sa saatsid kirja tuhalalk[at]hot.ee ja Tuhala Looduskeskus vastas, et nemad ei tea spämmimisest midagi?

 3. tule Jumal appi ütleb:

  Spämmimise elab üle, aga selle, et Eestimaa loodust reostatakse arutult seda me üle ei ela nii et soovitan endale paremaid jahimaid otsima hakata.

  Tegemist ei ole ju mingi lateaiaga vaid täiskasvanud inimestega, kes saavad aru, et looduse teemadega enam ei mängita nagu nõukogude ajal. Ja kes soovivad seda mängu jätkata need võiksid kohe oma nime ette kirjutada eksKGB või eksKommu, siis oleks tavainimesel lihtsam aru saada, kes soustib niisama ja kes tunneb muret Eestimaa looduse pärast.

 4. Aarne ütleb:

  Ma arvan, et ka hea eesmärgi nimel ei tohiks halbu vahendeid kasutada. Eriti veel siis, kui on võimalik kasutada häid ja korrektseid vahendeid.

  EksKGB või eksKommu jaoks olen ma alles liiga noor.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*