Kas blogimisega saab raha teenida?

Noore militaristi rattadJah, saab! Seda muidugi juhul, kui sa ikka kirjutada oskad ja seda inglise keeles teed. Sellisel juhul on netist lausa virnade viisi tööpakkumisi leida.

Tegelikult on väike võimalus ka eestikeelse blogimisega teenida. Juba päris mitmel firmal on oma blogid olemas ja mõnda neist uuendatakse iga päev mitu korda. Keegi peab need jutud ju valmis kirjutama ja avaldama. Mul pole andmeid, kas selle jaoks on eraldi töötaja või tehakse seda lihtsalt muu töö kõrvalt. Oletatavasti kirjutajal palk jookseb.

Mõned blogid avaldavad AdSense või Klikivabriku reklaame. Olen kuulnud, et AdSense reklaamid ei pidanud Eestis hästi töötama ja sinna poole pole vaadanud. Juhuslikult tean, et Klikivabrik pakkus ühele saidile, millel on ~9 500 lehevaatamist kuus, umbes 50 krooni. Selle raha eest pole justkui mõtet lehe koodi muutma hakata et bännerit näidata.

Niisiis, raha saab teenida eestikeelse blogimisega. Mitte palju, aga natuke ikka. Ka mina olen oma blogis avaldanud teateid ja postitusi, mille eest ma olen saanud mitmesuguseid hüvesid ja isegi raha. Pidevat teenistust pole siiski leidnud ja ega pole eriti otsinudki. Igaks juhuks peaks vist ikka Klikivabrikult pakkumise küsima, äkki tuleks jõukus maija. :)

* * *

Kui keegi teab mõnd eestikeelset blogijat, kes oma blogisse kõvasti reklaami müüb, või mõnda, kes kõvasti raha eest postitab, siis andke mullegi teada. Kuna ma ise loen suuremat osa blogisid RSS'i kaudu, siis ma äkki lihtsalt ei teagi, et mõni loetav blogi on servast servani bännereid täis.

Sildid: #, #, #, #, #, #
5 comments on “Kas blogimisega saab raha teenida?
 1. Oleg ütleb:

  Tegelikult kui nii võtta siis kuna blogi ei tähenda ammu enam veebipäevikut vaid pigem cms’i, siis on blogiga raha teenimine sama reaalne kui ükskõik, mis teise saidiga.

  Küsimus on pigem nišis, kvaliteedis ja muidugi külastatavuses. Blogiplatvormile võib täiesti vabalt näiteks uudisteportaali ehitada kui selleks soovi on.

 2. Aarne ütleb:

  Blogiplatvormist võib pea-aegu pesumasinnale trummli ehitada. Rääkimata siis veel uudiste portaalist või veebipoest.

  Aga ikkagi, kas on kusagil keegi, kes peab eesti keelset blogi ja elab reklaamimüügist ja tasulistest postitustest või siis vähemalt saab mingit vähegi arvestatavat tulu…? Mina igatahes kahtlen.

 3. Tõnu ütleb:

  Kui blogil on toetav funktsioon, mitte see ei ole peamine rahavoo allikas, siis saab teenida. Proovitud, testitud, kindel.

 4. Lauri ütleb:

  Blogi eesmärk võiks olla toetav funktsioon nagu siin ka märgiti.Blogi endaga raha teenida on tunduvalt keerulisem.

  Blogisse võib kuskilt suvalisi jutukesi kopeerida igaüks. Tõsisema ürituse tarvis on vajalik aga spetsiaalsem inimene, kes uudiseid tõlgib ja ka ise on võimeline uut teksti genereerima.

  http://blog.photopoint.ee/ puhul näiteks on tegemist blogiga, kus on kirjutamise tarvis peale kaastööd tegevate fotograafide ja Photopointi töötajate ka eraldi töötaja

 5. Oleg ütleb:

  Näiteks Aegmaha.ee erineb tavalisest blogist väga vähe. Seal postitatakse teistelt lehtedelt avastatud huvitavaid/humoorikaid videosid ja pilte. Põhimõtteliselt sama, mida suur hulk blogisid teeb. Tulu saab aegmaha aga klikivabrikult, textadsilt kui ka tavalistelt bänneritelt.

  Kui võtta aga “päris” blogi. Siis näiteks tehnika teemaline ajaveeb, mille autor võrdleb ja arvustab erinevat elektroonikat (kõlarid, läptopid, hiired, mp3 mängijad, mobiilid jne) võiks täiesti vabalt Eestiski reklaami müüa. Töötaks nii bännerite kui reklaampostitustega. Saaks ka tasuta hiiri jt tooteid, mida testida.

  Tuleb ainult fantaasiat kasutada. Lihtsalt Eestis on smslaenude ja sendioksjonite kloonimine rohkem moes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*