Keda valida Tallinnas?

LinnapeakandidaatKuna ma endiselt ei tea, keda homme valida, siis tegin väikese tabeli ja panin sinna kirja suuremate erakondade linnapeakandidaadid.

Erakond Linnapea kandidaat
Eesti Keskerakond Edgar Savisaar
Eesti Reformierakond Keit Pentus
Eestimaa Rahvaliit Marek Strandberg
Erakond Eestimaa Rohelised Marek Strandberg
Erakond Isamaa ja Res Publica Liit Mart Laar
Sotsiaaldemokraatlik Erakond Jüri Pihl

* Rahvaliitlased kandideerivad Roheliste nimekirjas

Edgar Savisaar Tallinna linnapeaks? Mees, kes paneb Vabaduse väljakule seest tühja puuriida, on ilmselgelt soss-sepp. Ma olen oma elus piisavalt puid riidastanud, et teada, kuidas asi tegelikult käib. Vihje: riit tuleb laduda võimalikult tihe sest siis mahub sama ruumala sisse rohkem puid.

Keit Pentus Tallinna linnapeaks? Keit Pentus on kõige ilusam linnapeakandidaat (vist isegi läbi aegade) ja see annab talle teistega võrreldes kõva edumaa. Eluaastaid on tal vähem kui teistel ja küllap seetõttu ka kogemusi. Keit Pentus on praegu riigikogu liige ja minu arvamuse kohaselt ei tohiks ta kandideeridagi.

Rahvaliit? Nemad ei viitsi asja üldse eriti tõsiselt võtta ja kandideerivad rohelistega ühes nimekirjas. Ma siis kah neid tõsiselt ei võta.

Marek Strandberg Tallinna linnapeaks? Ma ei saa Rohelisi valida sest neile ei meeldi tuumajaama idee. Teisest küljest on Rohelised nii uus erakond, et nad pole suutnud ühtki tõelist jama teha. Strandbergi puhul on jälle tegu praeguse Riigikogu liikmega kes peaks ühe töö enne ära lõpetama kui teist tegema hakkab.

Mart Laar Tallinna linnapeaks? Mart Laar kannab habet, nagu minagi. See on võrreldes teiste kandidaatidega eeliseks. Kahjuks mingeid muid eeliseid ma ei leidnud. Laargi on endale võtnud kohustuse Riigikogus tööd teha.

Jüri Pihl Tallinna linnapeaks? Tema eeliseks on see, et ta ei ole ei valituse ega Riigikogu liige ja saaks rahuliku südamega uuele ametipostile astuda. Midagi muud peale selle, et ta KAPO pealik oli, ma temast ei tea.

* * *

Lootsin, et see tabel kergendab mu valikut. Tegelikult tegi ainult muresid juurde. Keda valida, ei tea ma ikkagi.

Sildid: #, #, #, #, #
10 comments on “Keda valida Tallinnas?
 1. Ninataga ütleb:

  Vat, oleks pidanud ise kandideerima..
  Oleksid endale reklaami teinud – sa oled hea blogija ja lisaks kannad habet :)

 2. Aarne ütleb:

  Lisaks olen ma ka väga ilus. Mite küll nii palju, kui Keit Pentus, aga siiski.
  Oleks vist tõesti pidanud ise kandideerima, siis oleks ju teistel inimestel kah lihtsam olnud – kohe selge, keda peab valima.

 3. irve ütleb:

  Mina loen sümpaatsete erakondade konkreetsed piirkonnakandidaadid üle ja vaatan mis nende kohta kirjutatud no, kas nad meenuvad kuidagi negatiivselt ja siis valin kuidagi sealt välistades.

  Pihl üldiselt segas tänavu kõik kaardid sassi mul. Üldse ei meeldi, et Kapost otse poliitikasse.

 4. Jazz ütleb:

  Peab tõdema, et tõesti Pihl lõi linnapea kandidaatide nimekirja sassi. Varem olid ühtlaselt kõik negatiivsete isikuomadustega üritajad ja oli põhjus valima mitte minna. Kommentaariks viimasele postitajale ütleks, et sagedmini minnakse tõesti poliitikast KAPOsse! ;-)

 5. Aarne ütleb:

  Eks ma ise lähen vist kah seda teed, et võtan valgusejõudude kandidaadid ja hakkan neid ükshaaval välja praakima. Kes viimasena alles jääb, saabki hääle. Pimedusejõudude kandidaate ei hakka isegi uurima.

 6. Indrek ütleb:

  Ehk on see ilma süü, aga mulle tunduvad hetkel pakutavad valikud kõik “suhteliselt hallid”.
  Lisaks ei oska kuidagi ette aimata, mis siis saab, kui koalitsioonis konsensuseid tehakse.

  Oleks kusagil “Roheline Pihl”, siis oleks hääl kirjas.

 7. toivo ütleb:

  Ehk on abiks

 8. Indrek ütleb:

  Ma väga loodan, et on abiks.

  Avastasin nimelt, et ma valin sel aastal Kesklinnas ;)

 9. tomm ütleb:

  Pihl on üpris otsekohene ja sirgjooneline tüüp. Vähemalt lokkavale korruptsioonile mõjuks ta küll päris kainestavalt. Kahju, et Tartusse mõnda Pihli ei jätku :(

 10. Voldemar ütleb:

  Pihl teeks kindlasti platsi puhtaks ja vähendaks Tallinnas korruptantide arvu
  minu hääl läheks kindlasti Jüri Pihlile 123 ja plats puhtaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*