Kirjuta nagu Leonardo

Leonardo da Vinci autoportreeLeonardo da Vinci (15.04.1452 – 02.05.1519) kirjutas Itaalia keeles kasutades enda väljamõeldud kiirkirja. Tavaliselt kirjutas ta peegelpildis, alustades paremalt. Vaid siis, kui kirjutis oli mõeldud teistele, kasutas ta tavalist kirjaviisi. Lisaks sellele on ta ka kuulsa maali Mona Lisa autor. Aga see ei ole veel kõik. Lisaks kõigele eeltoodule oli Leonardo muuhulgas ja mitte ainult ka teadlane, matemaatik, insener, leiutaja, kunstnik, skulptor, arhitekt, muusik, kirjanik, jne.

Proovisin ka ise paberi ja pliiatsiga peegelpildid paremalt vasakule kirjutada ja tulemus oli veel halvem, kui vasakult paremale kirjutades. :) Hävitasin kõik tõendid, et ma üldse kunagi proovinud olen.

Õnneks rikkalik tarkuste varasalv internet aitab kõik niisuguse kirjaviisi huvilised hädast välja. Bostoni Teadusmuuseum on kokku pannud põhjaliku lehe Leonardo da Vinci elu ja tegemiste kohta. Lisaks kõigele saad sa ise proovida, kuidas sinu tekst näeks välja Leonardo enda poolt kirjutatuna: Leonardo – Right to Left.

Leonardo: Aarne bloog rokib täiega

Sildid: #, #, #
4 comments on “Kirjuta nagu Leonardo
 1. Priit ütleb:

  Paremalt vasakule asi võib olla selles, et ta oli vasaku käeline ja sellisel juhul on paremalt alustamine mõistlik, sest käsi ei aja värskelt kirjutatut laiali (eriti, kui tegemist on tindiga)

 2. Vali Dool ütleb:

  Leonardo võis küll geenius olla, aga täpitähti ta kirjutada ei osanud :P

 3. Aarne ütleb:

  Vasakukäeliste tindiga kirjutamise eripäradega olen väga hästi kursis. Siiski ei suutnud ma paari esimese katsega peegelpildis kirjutamisega mingit loetavat tulemust saavutada.

  Mina oskan täpitähti kirjutada küll: Õ Ä Ö Ü. Olen geenius.

 4. Maria ütleb:

  jaa.. lause aias sadas saia sobib siia hästi.. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*