Kui Coca-Cola kohtub klaviatuuriga…

... siis on jama. Mõned klahvid ei liigu üldse, mõned liiguvad ainult alla ja üles tagasi enam ei tule. Rallit sõita niimoodi ei saa.

Laupäeval juhtus meil kodus niisugune lugu, et laps valas mu arvuti klaviatuuri klaasitäie Coca-Colat. Peale seda töötas alguses kõik hästi. Natukese aja pärast kleepusid osad klahvid kinni. Minu jaoks mõned tähtsamad neist olid tühik ja parempoole shift (olen kuulnud, et ma pole mitte ainus, kes klaviatuuril vasakpoolset shifti kasutada ei oska).

Kuna esialgne paari klahvi lahtikiskumine ja pesemine eriti tulemust ei andnud, siis kiskusin terve klaviatuuri lahti. Logitechi insenerid olid kõvasti vaeva näinud, et see võimalikult keeruline oleks. Kaks kinnituskruvi oli peidetud kummist jalgade alla. Samuti oli kinnituses hulgaliselt peidetud nagasid, mis klaviatuuri eri osi koos hoidsid. Õnneks on mu klaviatuur mitmekihiline ja trükiradadeni jook ei jõudnud. Ilma selleta oleks mu puhastamine vist lootusetult hiljaks jäänud.

Kuna mul on klaviatuur ja hiir ühe komplektina juhtmevabad ja ei olnud maailma kõige odavamate killast, siis oli mul tõsine motivatsioon asi korda saada. Karm mees, nagu ma olen, sain peale pusimist klaviatuuri siiski lahti.

Klahvid panin köögist leitud nõudepesuvahendiga kausikesse likku. Ülejäänud korpuse panin vanni, kallasin pesuvahendiga üle ja jätsin ligunema.

Mõne aja pärast loputasin kõik osad dušiga ära ja panin radiaatori peale kuivama.

Kuivanud klaviatuuri kokku kruvimine läks lihtsalt. Kasutatud oli ju ainult kolme eri sorti kruvisid ja mul oli iga sordi õige koht täpselt meeles. Ja siis algas veel huvitavam osa. Klahvide tagasi panemine. Õnneks mul kodus mõni klaviatuur ikka on ja nii sain ühe spikriks ette võtta.

Klaviatuuri remont

Pildil olev klaas oli kasutusel kruvide hoidmiseks, mitte sihtotstarbeliselt. Liimiga panin kummipadjad põhja alla tagasi.

Üldiselt on siiski kaval klaviatuuri valatud vedelikuga kohe tegeleda, mitte kaks päeva oodata.

Homme kirjutan sellest, kuidas Coca-Cola kohtub rooste, hõbeda ja hammastega. Katse on käimas...

Sildid: #, #, #, #
6 comments on “Kui Coca-Cola kohtub klaviatuuriga…
 1. Aarne ütleb:

  Tänud vihje eest. Parandasin vea ära.

 2. MariaC ütleb:

  Some of my lettes ae also stok but oa-ola is ot ivolved…ay suggestio?

 3. sten ütleb:

  mul kohtus ka klaviatuur coca colaga, klaviatuur kaotas. alguses ma ei teadnudki et cocat oli läinud sinna peale natuke, lihtsalt oli nii, et vajutasin klahvi aga tuli hoopis mingi teine sümbol soovitud tähe asemel. pärast tegin lahti ja nägin et natuke cocat oli läind sinna sisse.
  aga hea oli et nii läks, sest siis sain minagi endale uue klaviatuuri ja hiire, samasuguse nagu pildil (ja juhtmeta), ainult et üleni valge ja odavam/algelisem mudel. USA paigutusega. Hinnavaatlusest leidsin, oli väga odav – 300.-

  ;)

 4. Rixuu ütleb:

  viin+dynami:t kokteil puutus kokku mu klaveriga kunagi, siiamaani lakun.

 5. Offf ütleb:

  Njahh, kui cola v. muu suhkrut sisaldav vedelik j6uab vooluradadeni, siis tavaliselt ta p6letab rajad 2ra ja klaviatuur on sellega otsas.
  Kunagi sai puhastatud kvaliatuuri mille sisse l2ks Vana Tallin – vat see teeb alles mehise kiti.
  Kunagi sai ka puhastatud yhe ahelsuitsetaja klaviatuuri, mis oli tuhka nii t2is, et nupud enam ei lylitunud. Tuhka sai kohe Suure Koti T2ie.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*