Kui WC puruneb

Kui WC puruneb, siis on häda majas. Sõna otseses mõttes. Minu puhul juhtus nii, et WC pott läks pooleks. Pooleks läks ta selle koha pealt, kus pott ja loputuskast kohtuvad. Kuidas niisugune asi võimalik on, ma ei tea. Keegi pere liikmetest ei võta süüd omaks kah. Mina salgan kõike. Parandada pole midagi, uut on vaja. Õnneks ei ole tööl maailma kõige kiiremad ajad ja sain vaba päeva.

Algasid uue WC poti otsingud. Kuna ma ei ole niisugust asja kunagi varem ostnud, siis kogemused puuduvad. Helistasin paari firmasse ja küsisin, et kui palju maksab WC pott? Kas transpordi ja paigalduse saab kah tellida? Poti hinnad algavad 850’st aga paigaldust ükski pood ei paku. Transporti pakuvad enamvähem kõik poed.

Kust leida paigaldaja? interneti otsing häid tulemusi ei andnud. Kaks nädalat oli enamvähem keskmine aeg, mida töö tähtajaks pakutakse. Kaks nädalat ilma WC’ta? Ma olen küll ilgemalt kõva mees, aga nii kaua ei kannata isegi mina, rääkimata siis tibidest. Tuleb helistada tuttavatele, et nende kaudu leida mees, kes teeb.

500 .- ja uus pott on paigas. Lisaks kulud uuele potile ja tarvikutele. Ma pidin tutvuse kaudu leitud mehega asju ajama. Mees on aus, aga tema telefoninumbrit ma teile ei anna. Aga miks ma niisugust teenust ametlikult tellida ei saa?

Ikka ja jälle paneb mind imestama see, et inimesed ei taha raha. Ma tahaks neile ju raha anda nende asjade tegemise eest, mida ma ise ei oska või mille jaoks mul endal õigeid riistu pole, aga nad ei taha seda.

Pakun välja viimasepeal äriidee: tee firma, kust saab tellida teenuseid ja kohe. Teenusteks võiksid olla näiteks krohvimine, lambipirni vahetus, plaatimine, kardinapuu paigaldus, augu seina puurimine, WC poti vahetus ja muud säärased. Ühesõnaga niisugune “Telli mees” teenus. Lihtsad asjad, aga kui endal pole tööriistu ja oskust, siis telliks ikka.

Ja teine väga oluline faktor on see “kohe” asi. Ma ei taha WC poti paigaldust oodata 2 nädalat. Kui ma vajan auku seina, siis ma vajan seda kohe.KOHE, minu eriti-sigavinge-superlahe lamp ei kannata kauem oodata mu vastne ekstra-trendikas kardin ei taha kapis vedeleda. Tund on maksimaalne ooteaeg.

Selleks pole vaja eriti palju töötajaid, on vaja omada selle onu telefoninumbrit, kes näiteks Mustamäel asja ära teeks. Nende onude numbreid võiks kohe mitu olla, et kui üks on parasjagu kinni, siis on kohe järgmine võtta. Ja pappi tuleks nigu muda. Ma oskan kodus suuremjagu asju ise ära teha, aga mõnikord on siiski mõne asja jaoks vaja seda, et keegi tuleks ja teeks ära.

Eelnevast loetelust on just see WC asi see, mida ma iseseisvalt ette võtta ei julge. Muuga olen ise hakkama saanud. Ja seda “KOHE” asja tahaksin ma veelkord rõhutada. KOHE!

Seoses ülaltooduga on müüa WC loputuskast. Kasutatud, aga töökorras. Ja õhus on küsimus: kes purustas WC?

Sildid: #, #, #
6 comments on “Kui WC puruneb
 1. Mutt ütleb:

  Vot selline teenus oleks tõesti vajalik. Lähitulevikus ootab ees ostetud korteri remontimine ja tahan enamuse asju ise teha. Aga vot näiteks kardinapuud ei oska ise paigaldada, vannitoast kraanikaussi välja peksta ka mitte. Selleks tõesti telliks mehe kohale, kes teebki selle ühe liigutuse ära ja võtab selle eest aja ja hinnakirja järgi raha. Kui keegi sellise firma püsti paneb, siis usun, et klientidest neil puudust ei tule. Praegusel kiirel ajal ei ole alati võimalik tuttavaid meespresoone paluda. Ja kahjuks on järjest rohkem levinud mehed, kellest on remondi juures sama palju kasu kui minust auto remontimisel. Ainult raskusi oskavad tassida…

 2. L@SSIE ütleb:

  Ok, kui asi on lihtne lammutus ja aukude puurimine, siis vqin Tartu piires seda teha

 3. Aarne ütleb:

  Kordan veelkord: olen ilgelt kõva mees ja oskan ise kõike. Kõike, välja arvatud mõned asjad. WC poti vahetuse tellisin spetsialistilt. Lammutan vabalt ja kõike. Selle kohta on isegi ametlikud dokumendid olemas. Oman akudrelli ja hunnikus muid tööriistu. Lihtsakt mõned tööd on niisugused, et ma natuke kardan. Natuke. Kui h’da k’es, siis teen ise ‘ra. Endale. Raha eest, teistele, ei tee.

 4. Mutt ütleb:

  Mnjah… L@ssiet tallinnasse tellida ei saa? :P

 5. kraamer ütleb:

  Tallinnas on telefon 1345, igatsorti abi pakutakse oma 10 aadressi kaupa.

 6. Aarne ütleb:

  Probleem ei olegi selles, et teenusepakkujaid ei oleks. Probleem on selles, et kõik tegijad olid nõus alles nädala või kahe pärast kohale tulema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*