Kuidas anonüümselt blogida

Anonüümne blogijaSeoses sellega, et meil viimasel ajal blogisid kinni ja parooli alla pannakse, annan mõned nõuanded selle kohta, kuidas anonüümselt blogida.

Üheks toredaks võimaluseks on baywords.com. Tegu on thepiratebay.org projektiga. Seal saavad kõik, kes otseselt Rootsi seaduseid ei riku, anonüümselt, karistamatult ja vabalt blogida. Baywords.com jookseb WordPress MU 2.5 blogimootoril ja see on paljudele juba tuttav platvorm. Kes enne oma blogi mõne tuntuma mootori toel pidanud, see saab oma postitused ja kommentaarid kerge vaevaga sinna ümber kantida (sellisel juhul läheb suur hunnik anonüümsust muidugi kaduma). Blogi aadressiks saab "kasutajanimi.baywords.com".

Anonüümse blogi registreerimiseks peaks kasutama anonüümset meiliaadressi. Anonüümse meiliaadressi saamiseks registreeri endale näiteks suvalise kasutajanimega tasuta meiliaadress. Kasutades vastloodud aadressi registreeri endale järgmine aadress teise teenusepakkuja juures. Korda seda veel paar korda. Vahepeal võid veel mõnda ajutist meiliaadressi kasutada. Lõpuks registreeri endale konto soovitut teenusepakkuja juures. Kõik ajutiselt kasutatud aadressid kustuta ära. Kindlasti ei tohi anonüümset meiliaadressi kusagil mujal, kui ainult oma blogi juures, kasutada.

Firefoxi puhul tee oma salablogiga tegelemiseks eraldi kasutajaprofiil.

Mailiaadresside registreerimiseks ja oma anonüümblogis postituste avaldamiseks võib lisaks kasutada mõnd anonüümset proksit (link, link).

Blogi sisust peaks pidevalt erinevates formaatides varukoopiaid tegema, et siis, kui blogi kinni pannakse, saaks sisu uues kohas jälle üles panna.

Miks mitte kasutada WordPress’i või Bloggerit? Nemad on palju seadusekuulekamad, kui Baywords.com. Piratebay on kuulus selle poolest, et neile näkku ei panda.

Virnade viisi igasuguseid anonüümse blogimise õpetusi annab ka Google otsing.

* * *

Mõned suletud blogid, mis kohe meelde tulevad:

* * *

Paistab, et Baywords.com on hetkel "katki". Olemasolevad blogid justkui töötavad aga uut teha ei saa.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*