Kuidas rääkida nagu beibe

Lugesin Eesti Ekspressi TV-Ekspressi. Telekava nagu ikka, ainult lõpus on lastelehekülg, kuhu lapsed saavad ka kirju saata. Rubriigi nimi on "Krõõpa kirjakotist". Tegu on suhteliselt masendava lehega. Miks on lasteleht masendav? Näide järgneb. Tavaliselt ei ole asi muidugi nii hull, aga seekord olin kohe üllatunud. Kirjaviis muutmata.

Ciao raffaz! Ma kriban siia essat korda, sest ennem pole aega olnud. egas ml midagi erilist ei olegi naq rääkida aga kui keegi viicib võix minna lehele www.freewebs.com/*** ja lisada ennast kh. ja ziiz minge reiti ja lisage mind (***) sõbrakasse lisan 100% vastu ja kommige plizz!;P ja feimis võib kah lisada...kribage mulle reiti ja siis räägin muud stuffi kh sest muidu olen selline lahe ja huvitav inimene lihtsalt. aga lasteka kohta niipalju et berti päevik on parim mis siit leida võib ja ega muudel värkidel kh viga pole......ja muidu ma ziiz tervitax audentese 6c klassi ja kõiki tuttavaid te olete parimad......ja lisage see kiri plizzzplizzzplizzz! tänx ja sauxa!;D

***

Võtsin siis rate.ee lahti ja vaatasin profiili. 11 aastane, paari päeva pärast 12, sestap asendasin kirjutises isiklikud andmed tärnidega. Kellel tõsine huvi on, see saab ise telekavast järele vaadata.

Noorus on hukas. Kuna ma olen 133t h4k0r, siis ma sain peaaegu aru, et mida beibe öelda tahtis. Eesti-Peibe translaator siin ei aita. Vaja oleks vastupidist asja. Seda aga kahjuks pole.

Lasin Mariannil (10a) teksti ära tõlkida. Käskisin kirjutada nii, nagu ta koolis õpetajale kirjutaks. Selget eesti keelt käskisin kasutada. Siin on tulemus (kirjaviis jällegi muutmata):

Tsau rahvas! Ma kirjutan siia esimest korda, sest ennem pole aega olnud. Egas mul midagi ei olegi nagu rääkida aga kui keegi viitsib võiks minna lehele www.freewebs.com/*** ja lisada ennast kah. Ja siis minge ratese ja lisage mind (***) sõbralisti lisan 100% vastu ja kommenteerige palun ja feimi võib kah lisada... kirjutage mule ratese siis räägin muid asju kah sest olen selline lahe ja huvitav inimene lihtsalt. Aga lasteka kohta niipalju et Berti päevik on parim mis siit leida võib ja ega muudel värkidel ka viga pole... ja muidu ma siis tervitaks Audentese 6c klassi ja kõiki tuttavaid te olete parimad... ja lisage see kiri plissplisspliss! tänks ja tsauka.

***

Arenguruumi on temalgi. Nüüd hakkame kodus harjutama. Kui telekavast jälle niisuguse teksti leian, siis lasen selle Mariannil ära tõlkida. Olen hindamisel karm!

Ma ei üritagi väita, et ma ise alati õigesti kirjutan, aga ma vähemalt püüan. Jõudumööda kasutan erinevaid kirjamärke ja erineva suurusega tähti. Olen digitaalselt suhelnud aastast 1992 ja tean küll, kuidas smiley'sid kasutatakse. Korraliku 1337-speaki pole siiski omaks võtnud.

See "133t h4k0r" oli nali.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “Kuidas rääkida nagu beibe
 1. Toomas ütleb:

  Ega asi polegi väga hull, kui sellist juttu kirjutab pea 12-aastane laps. Või noh, jube on tõesti, aga andestatav. Kuid põhjust paanikaks on siis, kui see sama tüdruk näiteks viie aasta pärast samamoodi end väljendab. Siis on midagi korrast ära…

 2. Aarne ütleb:

  Mulle tundub, et nad varjavad selle taha suutmatust õigesti kirjutada. Keelega vigurdada võivad ikka vast need, kellel asi selge on.

  Oma laps hakkab mul niisugust jura niikaua eesti keelde tõlkima, kuni ta sellega hakkama saab.

 3. fp ütleb:

  Vaadates mõne trükimeedia väljaande sõnakasutust, mida peaksid ometigi üle kontrollima haritud korrektorid, olen kindel et paari aasta pärast on legaliseerunud ‘varjant’.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*