Google blogsearch pingitav

Google Blog SearchIga blogipidaja unistuseks on, et tema blogi külastaks iga päev tuhanded lugejad. Selleks, et need tuhanded oleks püsilugejad, peab sisu olema viimasepeal. Kui sisu või püsilugejaid napib, aga tahaks siiski külastajaid juurde, tuleb oma blog otsingumootoritele nähtavaks teha.

Kõigi otsingumootorite kunn on teadagi Google. Ja nüüd tuleb hea uudis.

Google teatas 5. oktoobril oma blogis, et nende Blog Search teenus on nüüdsest pingitav, st. sa saad oma uuest postitusest neile kohe teada anda, mitte ei pea ootama, kuni otsingurobot ise su blogi külastab.

WordPress'i kasutajatele väike näpunäide. Kes tahab Googlet oma uutest postitustest teavitada, teeb nii:
* Logi oma blogi admin-liidesesse sisse;
* Vali menüüst "Options";
* Vali "Writing";
* Update Services kasti lisa jutumärkide vahel olev tekst "http://blogsearch.google.com/ping/RPC2".

Jälgi, et seal kastis oleks ka rida "http://rpc.pingomatic.com/", siis teavitatakse sinu uutest postitustest tervet kuhja erinevaid blogiindekseerijaid.

Ja uusi külastajaid muudkui tuleb...

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Google blogsearch pingitav
 1. L@SSIE ütleb:

  Muidugi mqista olen ma idioot, aga ei suuda leida valiku options = writing alt sellist menüüd nagu Update servises. On küll update options, kust alt ei saa mitte munnigi.

 2. Aarne ütleb:

  Seda võimalust saavd kasutada need, kes on WordPress tarkvara oma veebikontole installinud. WordPress.com kasutajatel on see asi kõik automaatne. Siin on natuke lisainfi.

 3. T ütleb:

  Milleks selline tegevus vajalik on? Hea blogija ei pea petma. Head blogi lingitakse ja head blogi loetakse ka ilma spämmita.

 4. Aarne ütleb:

  No pingimine nüüd küll spämmi kirja ei lähe, seda korraldavad ju otsingumootorid/indekseerijad ise.

  Miks pingida?

  Pingid indekseerijaid selleks, et need, kes sinu blogi Feedburneri, Technorati, Bloglines või muude sarnaste asjanduste kaudu loevad, uuest postitusest kohe teada saaksid.

  Kui ma kirjutan esimesena Eestis Google pingimise võimalusest, siis auahnuse uss nõuab, et see postitus ka kiirelt lugejateni jõuaks. Ping aitab jälle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*