Lapsed, tuppa!

LumekollTallinna Haridusamet on teinud oma lasteaedadele korralduse, et lasteaedade vanad ronimisredelid tuleb 1. maiks korda teha või maha võtta (Postimees). Redelid ei ole “korras“, kui neil on vale pulkade vahe või nende all ei ole turvamatte.

Tallinna Haridusameti haldusalas on 127 lasteaeda ja kõigi nende territooriumil, mis nõuka-ajal ehitati, on ka sellest ajast pärinevad ronilad. Kogu selle mitmekümneaastase perioodi jooksul on need lastele turnimiseks täiesti sobilikud olnud aga peale ühte traagilist õnnetust enam mitte.

Täitsa masendav ja ajuvaba lugu!

Haridusamet võiks redelipulga vahe mõõtmise asemel laste kasvatamise niimoodi korraldada, et lapsed oleksid ise arukad ning ettevaatlikud ja rumalusi ei teeks ja oskaks ka ise ka ette vaadata. Lisaks on neil lasteaias ju õpetajad, kes lastel silma peal peaksid hoidma.

Praegu võetakse maha vale pulgavahega redelid sest pulkade vahele võib kinni jääda. Varsti keelatakse kahvlid kui ohtlikud terariistad millega saab nii ennast kui teisi vigastada. Edasi keelatakse pehmed mänguasjad sest nendega saab näiteks kaaslast lämmatada. Lõpuks jõuame sinnamaani, et kõige kindlam on lapsi pehmete seinte ja põrandaga toas hoida.

Kui siit nüüd veel edasi minna, siis tuleks ka koolid, töökohad ja kodud niisugusteks pehmeteks turvapesadeks ümber ehitada. Maanteed tuleb üles künda ja autosõit keelata. Meri tuleb kinni ajada või vähemalt taraga piirata, et keegi sinna uppuda ei saaks.

Niisuguse turvaplaani juures on ainult üks paha asi. Kui kõik lapsed praegu niisugused pehmekesed on, siis pole varsti enam kedagi, kes neid tube ehitaks või pehmendusmaterjali toodaks.

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “Lapsed, tuppa!
  1. Martin ütleb:

    Ma pole kursis mänguväljakute ega nende ehitusega, aga kuidas näeb üldse välja redeli all olev “turvamatt”?

  2. Aarne ütleb:

    Äkki midagi niisugust: http://perforel.eu/index.php?option=com_djcatalog2&view=items&cid=17%3Akummi-matid&lang=et
    Suht kahtlane värk tundub olema. Kui ööseks õue jätad, siis hommikul pole aga samas tunduvad need piisavalt rasked, et õpetaja neid igapäevaselt vedada jaksaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*