Maailma üks halvemaid filme: 2012 Doomsday

Aarne puu otsasVaatasin eile õhtul niisugust filmi, nagu 2012 Doomsday. Tavaliselt ei lase ma ennast madalast IMDB.COM (selle filmi puhul 1.9) reitingust häirida ja vaatan filmi lõpuni. Seekord ei saanud ma sellega hakkama. Suuremat naudingut oleks pakkunud Eesti telekanalitelt hügieeni- ja puhastustoodete reklaamide vaatamine.

Filmi sisu: Maailmalõpu katastroof on lähedal. 4 inimest hakkavad ilma mingi selge põhjuseta Mehikosse mingisse templisse minema. Teekonda magestavad pikad dialoogid jumalast. Lõpuks saavad head päästetud. Taustaks räägitakse planeetide joondumisest ühele joonele ning sellega kaasnevast maailmalõpust, Maiade kalendri viimasest päevast (21.12.2012) ja ikka ja jälle piiblist.

Kehva süžeed ei suuda varjutada ka halb näitlejatöö ja räme jumalapropaganda. Kui pea iga halva filmi suudaks päästa inimsuhete kõrgem tasand, seks ja vägivald, siis selles filmis neid tuntud meetodeid ei kasutatud.

Filmi žanriks on märgitud "Action/Adventure" ja see ei vasta paraku tõele. Õige määratlus oleks olnud midagi "Bullshit/Propaganda" kanti. Kui ma oleksin niisuguse filmi tegemises osalenud, oleks mul väga häbi ja ma peaksin puu otsast alla viskuma.

Tempel mällu. Igaveseks.

Sildid: #, #, #