Masu ajab meeletuks

UksEelmisel töönädalal laekus firma üldaadressile 29 spämmi Eesti firmadelt. Aasta tagasi (mai eelviimane nädal 2008) oli see number 15. Tõus peaaegu 2 korda.

Kvalitatiivse poole pealt pole suurt midagi muutunud. Ikka on kirjad tihtipeale loetamatud ja sisaldavad "kui te ei näe meie rämpsu korrektselt siis klikkige siia" ja üht lõiku, mis mind isiklikult eriti närvi ajab:

See teade on saadetud Teile heas usus ning lootusega, et saame Teile kasulikud olla. Kui see kiri Teid segas, siis lihtsaim viis selle kustutamiseks on vajutada oma arvuti Delete-klahvile. Kui Te ei soovi meilt enam tulevikus postitusi saada, siis palun andke sellest meile teada e-posti teel.

Kurat, mu arvutil pole ühtki klahvi! Mu arvuti esipaneelil on kaks nuppu, "Power" ja "Reset" ning toiteploki küljes samuti üks, ON/OFF. Võib-olla olen ma üldse hiiremaniakk ja kustutan rämpsu paremklikk-delete meetodil... Tegelikult muidugi ei kustuta, hoian alles statistika ja spämmifiltri õpetamise jaoks.

Õnneks jääb järjest vähemaks neid meile, kus kõikide adressaatide aadressid TO: reale kirjutatud on aga see on ka pea ainuke edasiminek.

Sildid: #, #, #
5 comments on “Masu ajab meeletuks
 1. Larko ütleb:

  Tegelikult on vist maakeelse spämmi arv rohkem kui kahekordistunud, kuna Sa ju oled mullu samal ajal spämminud tegelinskid filtri alla paigutanud. Need kes praegu läbi saavad on vast suurimas osas uued tegijad ja vanadest miski osa vast tegutseb edasi, ehkki Sind segamata.

 2. Aarne ütleb:

  Filtreeritud spämmid ei kustu mul automaatselt ära sest vahest üliharva peab filter ka mõne täiesti asjaliku meili kinni. Aga vahepeal olen spämmeritele kurje kirju saatnud, igastsugu loobumislinke klikkinud, jne nii et ainult kahekordne tõus võib olla tingitud just sellest.

 3. eesti jobu ütleb:

  mis kuradi sõna see debiilikutel välja on mõeldud migi-MASU
  kusagil selle seletust ei leia

 4. Aarne ütleb:

  MaSu = Majandus Surutis.

 5. Virgo Kruve ütleb:

  MaSu – Majanduse Surm

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*