Üldist
Mobiiltelefon on telekommunikatsiooniseade, mille omamine aitab mobiiltelefoni omanikul palju tähtsam välja paista, kui ta muidu seda on. Seega on mobiiltelefon inimese klassikuuluvust näitavaks vahendiks. Mobiiltelefoni abil saab eputada, tähtsat nägu teha, endale kaaskodanike tähelepanu tõmmata, jne. Muude heade omaduste juures saab mobiiltelefoni kasutada ka helistamiseks nagu lauatelefonigi.
Üldjuhul koosneb mobiiltelefoni korpusest, ekraanist, klaviatuurist ja antennist. Samuti saab sellega ühendada mitmesuguseid lisavidinaid, nagu näiteks akulaadija, käed-vabad süsteem, autolaadija, arvuti, jne. Kogenumad kasutajad kasutavad koos mobiiltelefoniga ka SIM-kaarti, aga see ei ole mobiiltelefoni põhieesmärkide täitmiseks vajalik.
Mobiiltelefon on tõeline"size does matter"seade, sest mida väiksem telefon, seda väärikam on selle kasutaja.
Käesolev kasutusjuhend tutvustab ainult üldisi põhimõtteid ja ei ole mõeldud kasutamiseks ühegi mobiiltelefoni puhul konkreetselt.
Kasutamisest
Linnatänaval, ühistranspordis või mõnes muus avalikus kohas tõstke telefon kiire liigutusega kõrva juurde (antenn suunatud üles) ja hakake rääkima. Kui teie sõnavarasse kuulub võõrsõnu, siis kasutage neid. Kasutage näiteks kõva häälega väljendeid "tonn titaani", "sada tuhat homseks", "TALSE", jne. See jätab teist rikka ja lugupeetud ärimehe mulje.
Et teie telefon pidevalt piiksuks, tellige oma telefonile SMS vormingus uudiseid, reklaame, ilmateateid, jne. Enamus kohti võimaldavad määrata ka kellaaja, millal teile teateid saadetakse. Seega saate kindlustada, et hetkel kui te tähelepanu vajate, teie mobiiltelefon seda teile ka kindlustab.
Teatris, kinos ja koolis haarake mobiiltelefon, vajutage kiirelt mõnele klahvile ja tormake ruumist välja. Nii jätate mulje endast kui väga viisakast inimesest, kes on igal ajal asendamatu.
Käed-vabad süsteemi kasutamine ei ole soovitatav, kuna vähemteadlikud kaaskodanikud ei pruugi aru saada, et te parasjagu mobiiltelefoniga räägite ja võivad teid hullumeelseks pidada.
Kui keegi juhtub tõepoolest teie mobiiltelefonile helistama, kui te avalikus kohas viibite, siis ärge vastake kõnele kohe. Enne kobage kõik taskud, käekotid, jne. läbi ja alles siis "leidke" oma helisev telefon. Peale kõne lõppu võite vestlust veel pikalt jätkata, tarvitades eelpool toodud väljendeid.
Kui teil ei ole mobiiltelefoni (vhoaaa, mida mämmu), siis kobage oma taskuid kohe, kui kuulete kusagil mobiiltelefoni helinat. See jätab mulje, et teil siiski on mobiiltelefon.
Mobiiltelefoniga saab muuhulgas ka helistada. Valige number, rääkige, lõpetage kõne.
Ohutus
Mobiiltelefon on elektrooniline seade ja see tähendab, et teda ei tohi uputada, kolkida, taguda, jne. Teisest küljest on see teie telefon ja ise teate, et mida sellega teete. Nagunii vahetab igaüks oma telefoni iga paari kuu tagant välja, kui uuem mudel müügile tuleb.
See jutt on tegelikult kirjutatud aastal 2002.
Lisa kommentaar