MozBackup: Taasta oma Firefoxi ja Thunderbirdi seaded

MozBackupIkka juhtub vahest nii, et Windows tuleb uuesti installida. Pärast on tükk tegemist, et oma Firefoxil ja Thunderbirdil kõik seaded uuesti taastada. Siin tulebki appi tore programm MozBackup.

MozBackup on pisike freeware programm (~800kb), mis ei vaja isegi installeerimist. Programm võimaldab salvestada Firefoxi, Thunderbirdi, SeaMonkey, Mozilla Suite ja Netscape profiilid ja need hiljem taastada.

Kuna eeltoodud programmidest kasutan ma ise ainult Firefoxi ja Thunderbirdi, siis teiste kohta ei oska ma midagi öelda.

Thunderbirdi puhul salvestati kontaktid, e-mailid, add-on'id ja kõigi mailikontode seaded. Peale uut Thunderbirdi installi ja andmete taastamist oli Thunderbird täpselt samas seisus, nagu ennegi. Mingeid lisaseadistusi enam teha polnud vaja.

Firefoxi puhul salvestati bookmargid, ajalugu, kasutajanimed/paroolid, kõik seaded, add-on'id, jne. Peale uut installi ja andmete taastamist sai jätkata täpselt sealt, kus enne installi pooleli jäin. Olin endiselt isegi mõnedele veebilehtedele sisse logitud. Nagu oleks vahepeal arvutile restardi teinud, mitte uut Windowsi installinud.

Minu meelest on tegu tõeliselt kasuliku programmiga mis peaks kuuluma iga Firefoxi / Thunderbirdi kasutaja varustuse hulka.

Sildid: #, #, #, #
2 comments on “MozBackup: Taasta oma Firefoxi ja Thunderbirdi seaded
  1. offf ütleb:

    Vanasti oli MozBackupil selline lahe bugi, et yle 2GB postkastide kompressimisel pani asi pange, ja rikkus faili 2ra. Mingit veateadet muidugi ei tagastatud. Ykskord oleks sedasi, MB peale lootes, peaaegu mailist ilma j22nud. Kuidas uuematega on, pole veel testinud.

  2. Aarne ütleb:

    Minu meilbox nii suur ei ole ja vigu ei tekkinud.

    Suure mailboxiga inimesed peaksid sellisel juhul kasutama MozBackup’i ainult Thunderbirdi seadete salvestamiseks ning mailboxi käsitsi backupima.

    Selleks tuleb c:\Documents and Settings\kasutajanimi\Application Data\Thunderbird\Profiles\profiilinimi\ kaust käsitsi ära kopeerida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*