Noorus on hukas

MariannAvastasin just, et see, kes pidi AIDS'i- ja vähiravimi leiutama, kontrollima termotuumareaktsiooni, igiliikuri leiutama, jne, on oma Firefoxi avaleheks rate.ee pannud.

Kas ma olen kusagil mingi vea teinud?

Sildid: #, #, #
5 comments on “Noorus on hukas
 1. offf ütleb:

  Jah. Viga on selles, et sa lubad v2ljuvat port 80 otse. Seega, ava oma lemmik-editoris (vim) oma iptabelese seadistamise skript ja keela port 80 ja 443 ühenduste edastamine. Edasi paigalda oma lemmik pakihalduriga (apt) oma lemmik-proxy (squid) ja seadista see nõnda, et rate.ee, facebook ja muud sarnased lehed käiksid läbi autoriseerimise. Edasi võid treida pisikese auto-config skripti browserite tarbeks ja oledki mäel.

 2. Aarne ütleb:

  Kõik mu kodused arvutid käivad Windowsiga. Hosts faili pole muutnud aga kunagi olen ruuteris küll mõned IP aadressid ära keelanud. Praegu on siiski kõigist arvutitest ligipääs kõigele avatud.

 3. offf ütleb:

  Mis ma muud oskan 8elda, kui et squid on ka windowsile olemas. Ja routerist saab samuti porte keerata. Lisaks on ilmselt v6imalik ka Upnp-ga j2nnates sama tulemus saada. IT maailm on imeline – iga lihtsa asja tegemiseks on v2hemalt 3 v6imalust.
  Edu sulle koduses bastardopereerimises.

 4. kaur ütleb:

  a kas see rate on miskipärast halb? miks peaks teda iptablesi abil ahistama?

  aarne, sul on väga tore ajaveeb :)

 5. Aarne ütleb:

  Ma arvan lihtsalt, et netist on palju paremaid lehti leida, kui rate.ee. Praegu ei ole mul kodus kellelgi ühelegi aadressile ligipääsu keelatud.

  Blogiga olen ise kah rahul. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*