Õpetus iseseisvaks eluks: Kuidas mehele jõulukinki osta

RedelMeestele jõulukinkide ostmine ei ole pooltki nii keeruline, kui naistele kingituse tegemine. Jälgi neid lihtsaid reegleid ja kõik peaks libedalt minema.

#1: Kui sa kahtled, siis osta talle akutrell. Pole tähtis, et tal üks juba olemas on. Ühel mu sõbral on 17 akutrelli ja ta ei kurda. Mehel ei saa kunagi olla liiga palju akutrelle. Keegi ei tea, miks see nii on.

#2: Kui sul akutrelli jaoks raha ei jätku, siis osta ükskõik mida, mille nimes on “põrke-“ või “sokkel-“. Meestele meeldiva need kaks väljendit ja jällegi ei tea keegi, miks see nii on.

#3: Kui sul ikka kohe üldse raha pole, siis osta midagi tema autole. 10-Kroonine jääkaabits, väike pudel lukuõli või midagi, mida saab peegli külge riputada. Mehed armastavad oma autole tehtud kingitusi. Miks see nii on, seda ei tea keegi.

#4: Ära kunagi osta mehele hommikumantlit. Kunagi ütles keegi, et kui jumal oleks tahtnud, et mehed kannaks hommikumantlit, poleks ta jockey shortse (eestikeelset vastet ei tea) leiutanud.

#5: Sa võid mehele mõne vana ja kulunud kaugjuhtimispuldi asemel uue osta. Kui sul juhtub palju raha olema, siis võid talle ka suure pilt pildis funktsiooniga lameekraan teleka osta. Meelelahutust jätkub kauemaks.

#6: Mitte kunagi ära osta mehele tööstusliku suurusega pakendis odekolonni või deodoranti.

#7: Osta mehele sildistaja. See on peaaegu sama hea, kui akutrell. Paari nädala pärast on sildid kõikjal: Sokid, Särgid, Tassid, Alustassid, Uks, Lukk, Kraanikauss. Saad isegi aru. Keegi pole veel avastanud, et miks see nii on.

#8: Ära kingi mehele midagi, mille pakendil on kirjas “tarnitakse osadena“. See rikub mehe erilise päeva ja mõned jupid jäävad alati üle. Keegi ei oska seda fenomeni põhjendada.

#9: Head kohad kingituste ostmiseks on igasugused tööriista-, ehitus- ja autovaruosade poed. Pole vahet, kui ta ei tea, mis vidin see on, mille sa talle ostsid. “Autopoest? Kas see pole mitte null-kuue plokikaane tihend? Vau, tänan!“

#10: Mehed naudivad ohtu. Just seepärast ei küpseta nad kunagi kuid see eest grillivad (täiesti seletamatutel põhjustel). Osta talle hiiglaslik grill koos 50 liitrise gaasiballooniga. Ütle talle, et gaasijuhe lekib. “Põnevus! Väljakutse! Keegi burgerit tahab?“

#11: Piletid jalgpallimatšile on alati hea kingitus. Piletid “19. sajandi vatitekkide retrospektiiv“ üritusele ei leia kuigi head vastuvõttu. Kõik saavad isegi aru, miks see nii on.

#12: Meestele meeldivad mootorsaed. Ära MITTE KUNAGI osta mehele, keda sa armastad, mootorsaagi. Kui sa ise aru ei saa, et miks, siis vaata uuesti #7 ja mis juhtub, kui talle sildistaja kinkida.

#13: Raske on midagi hea käsikäru või alumiiniumist pikendatava redeli kõrvale panna. Mitte kunagi ära osta oma mehele treppredelit vaid ikka ja ainult teleskoopredel. Keegi ei oska arvata, miks see oluline on.

#14: Nöör. Mehed armastavad nööri. See meenutab neile kauboisid või siis vähemalt tuletab skaudiaega meelde. Miski ei väljenda armastust paremini kui paarkümmend meetrit 3/8 tollist nööri.

* * *

Leidsin kusagilt netist ja tõlgendasin vabalt eesti keelde. Selgub, et mina olen eriline mees, kes kasutab hommikumantlit hea meelega ja autojupide üle suuremat rõõmu ei tunne. Redel on olemas. Treppredel.

Pilt: Ace Janitorial Supplies Limited.

Sildid: #, #, #, #, #
9 comments on “Õpetus iseseisvaks eluks: Kuidas mehele jõulukinki osta
 1. naine ütleb:

  Suured tänud, ma just murdsin siin pead, et mida oma mehele pühadeks kinkida. Päeva parim postitus!:)

 2. Jaan ütleb:

  Meestele kinkimisega pole kunagi mitte mingit probleemi. Naistele on kingituste ostmine tõepoolest üks alatine peavalu :).
  JCPenny on selle kohta isegi kena video teinud: http://www.kommunikatsioon.com/2008/12/jcpenny-viral-marketing-ehk-ettevaatust.html

 3. erki ütleb:

  kehtib 100% tõelise mehe puhul. lisaks veel relva sinna nimistusse… kasvõi õhupüss…

  no las mõni mees kannab hommikumantlit… ja lakib küüsi. mõni käib isegi ju naistega klubis vingerdamas COOLILT, selle asemel et garaazis püha autoriitust sooritada või pubis õlut lakkuda ja seksistlikke nalju visata

 4. Aarne ütleb:

  Naistele on lihtne kinkida: naisele spinning, tütrele kummipaat ja ämmale telk.

  Küüsi ei laki. Õhupüss on olemas.

 5. w ütleb:

  Akutrell jõuludeks… ja kui remont tehtud pole, siis sünnipäevaks on nii mõttetule olevusele sobiv kink nöör? :P

 6. awater ütleb:

  Jockey shortsid on tavalised sportlikud bokserid.

  Jockey on lihtsalt ühe firma kaubamärk ja shortsid on bokserid.

 7. Ninataga ütleb:

  Natuke padruneid ei teeks kah paha mõnele mehele ;)
  Aga mingi “mänguasi” peab ju olema, kas siis just mingi juhtimispult? Samas see võib mingitele jaburatele mõtetele viia, et näiteks uut autot vaja …

 8. awater ütleb:

  Meestele meeldivad ühtlasi ka “piiksuvad asjad”.

  Mobiiltelefon, PSP, kummipart.

  Mitte kunagi ei tohi aga “piiksuvat” naist kinkida. See tekitab meestes millegipärast soovi ümbitsevat mateeriat deformeerida.

 9. Tiia ütleb:

  Hea, väga hea !

  Kas nööri kinkimine pole nagu jube või kahemõtteline ,et kellegi peaks oksa tõmbama. Kui ma mingi jupi nööri kingiks ,siis ehk autosse tõmbamiseks.

2 Pings/ Trackbacks järgnevaks "Õpetus iseseisvaks eluks: Kuidas mehele jõulukinki osta"
 1. […] Abiratas.ee ei pretendeeri mitte kuidagi selle loo autorlusele, meie panime selle teksti ainult jõuluvormi. Teksti originaal asub siin. […]

 2. […] Abiratas.ee ei pretendeeri mitte kuidagi selle loo autorlusele, meie panime selle teksti ainult jõuluvormi. Teksti originaal asub siin. […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*