Rohkem pileteid ID-kaardil

pilet.eeÜhel päeval saab su autoakna jääkaabitsast loodetavasti ka asjalik vahend. Juba paar päeva saab ID-kaardile lisaks bussipiletile ka muid pileteid osta. Loomaaaed, Tallinna Botaanikaaed, Linnamuuseum, jne.

Nüüd saad aadressil www.pilet.ee/uus enda või sõbra ID-kaardile terve hunniku erinevaid kontserdi, muuseumi, ujula, jne pileteid osta. Ülivinge.

Jääb ainult küsimus, et miks sa peaksid seda tegema? Selleks, et pisikese paberitüki tootmisele ja trükikirjaga katmisele kulunud ressursside arvel loodust hoida? Õpid Tartu Ülikoolis ja su vanemad ostavad sulle paljundus- või trükiteenuse sest raha nad sulle ei usalda kuna sa selle kohe vedelaks teeks? Piletid on sama hinnaga nagu kassast ostes.

Ehkki minu meelest on tegemist mitte maailma kõige olulisema täiendusega, on mul siiski hea meel, et meie ID-kaardile järjest uusi kasutusvaldkondi tekkib. Kusagilt peab ju alustama.

Võib-olla võiks muutuseid alustada hoopis teisest otsas. Näiteks sellest, et ID-kaardiga allkirjastamiseks pakutakse sulle Tallinna linna veebis "täida lüngad" tüüpi .PDF faili, mida sa muuta ei saa? Tõsiselt, WTF?

* * *

Võib-olla peaksin ma veelkord ära märkima veel selle asja, et ma olen üks neist imelikest, kellel ID-kaart ja Firefox omavahel hästi läbi saavad. Tõsiselt, saan panka ja mujale sisse ilma mingeid häkke rakendamata ja asi lihtsalt töötab. WinXP.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “Rohkem pileteid ID-kaardil
 1. BC ütleb:

  pigem peaks ütlema, et inimesed, kelle arvutis ID kaart ja Firefox läbi ei saa on ikka suht lambad küll..

 2. Aarne ütleb:

  Mikskipärast on üsna tihti kuulda, et ID-kaart ja Firefox ei saa omavahel hästi läbi.

 3. busse ütleb:

  järelikult olen mina üks nendest lammastest, kes pole siiani ff+id kaarti tööle saanud. mitte, et ma oleks viitsinud veeta aega foorumites uurimaks, miks xp+ff ei seedi id kaarti :)

  but anyway vähemalt üks rakendus on tänu sellele ka ie’le :P

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*