Ründav Spammimonster

Viimase paari päeva jooksul on üks maniakk mu tagasihoidlikku ja mitte eriti populaarsesse bloogi üritanud ~900 spamm-kommentaari lisada. Tüüp on suht valimatu ja ta kommentaarib väga erinevatel teemadel, nagu näiteks kasiinod, mitmesugused ravimid ja muu tavapärane. Ohvriks on langenud kaks postitust ja teiste kallale ta siiani ei kipu. Iga kommentaar sisaldab vähemalt 10 linki ühe Poola serveri alamlehtedele. Kuna kommentaarid ei lähe minu kirjutatud jutuga kokku ja on täiesti teemast mööda, siis ma neid ei avalda.

Ma tean, et tegelikult on see mingi robot, aga ikkagi tahaks tal näo üles lüüa. Minu poolt võitleb talle vastu Akismet plugin, mis siiani pole ühtegi spammi eetrisse lasknud. Lisaks sellele on ta isiklikuks kasutamiseks tasuta (free for personal use). Akismet kustutab ise spammikommentaarid mõne aja möödudes ära aga igaks juhuks keelasin kahel roboti ohvriks langenud postitusel kommentaarid ära. Paistab, et esialgu sellest aitab.

Loodetavasti see Poolakas ei saa sellest postitusest aru ja ei võta kasutusele mingit muud robotit, mis mu spammikontrollist läbi läheks.

Spam

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*