Nagu lubatud, kirjeldan paari nippi, kuidas oma Twitteri postitusi teistel kodulehtedel näidata. Õpetused on lihtsad ning programmeerimisoskust pole vaja.
Nipp 1: Kasutada oma koduleheküljel soovitud kohas Twitteri widgetit. Sealt saab endale kas interaktiivse Flash- või lihtsa HTML koodi, mida oma lehele lisada.
HTML koodis on olemas kõik vajalik, et seda CSS abil täpselt enda vajadustele sobivaks tuunida.
Nipp 2: Enda serveris jooksvas WordPress’i blogis on mõnus kasutada pluginat TwitterTools. Tweetide näitamiseks tuleb lehel sobivasse kohta lisada koodijupp <?php aktt_sidebar_tweets(); ?>
. Kogu häälestamine käib plugina kontrollpaneeli kaudu. Mina kasutan oma blogis seda koodi väikese täiendusega:
<h2>Twitter <a href="http://twitter.com/aarne" title="Minu tweedid">@aarne</a></h2>
<ul>
<li>
<?php aktt_sidebar_tweets(); ?>
</li>
</ul>
Lisaks tweetide näitamisele oskab see plugin su uutest blogipostitustest tweetida ja tweetidest regulaarselt postitusi teha. Lisaks saad tweetida ka otse WordPress'i adminliidese kaudu.
Boonusnipp: Kui sa tahad mitme erineva Twitteri konto tweete oma lehel näidata, siis koonda nende kontode RSS Google Readerisse, ühte folderisse. Tee see folder avalikuks (public). Siis võid saadud feedi mingite omavahenditega näidata. Alternatiiviks on see feed suunata FeedBurner'isse ning sealt Publicize -> Buzz Boost kaudu asjad paika sättida ning kasutada näitamiseks FeedBurner'i antud JavaScript koodi. See nipp sobib kasutamiseks kõigi RSS voogude, mitte ainult Twitteri, puhul.
Kusjuures. Ma seda widgetit polnud märganud:) Aga mõtle parem välja, kuidas selle värve muuta vmt.
Põhimõtteliselt tuleb CSS failis twitter_div, sidebar-title ja twitter_update_list defineerida või asendada mõne olemasoleva stiiliga ning ongi valmis.