Pressiteade: Tartu Ülikool annab teadusportaalile Novaator uue stardi

Novaator.eeTeadusuudiste portaal Novaator on tänasest saanud endale uue kodu www.novaator.ee, kus on senisest laiem teemadering ning rohkem võimalusi teaduse põnevat maailma avastada. Huvilisteni tuuakse nüüd uudiseid nii loodus-, täppis- kui sotsiaalteaduste valdkondadest, nii Eestist kui välismaalt.

Avapäeval tutvustab Novaator.ee levinumaid müüte seagripi kohta, räägib, kuidas Eestis on levinud psühholoogiliste testide kasutamine, mis ei näita midagi testitava isikuomaduste kohta ja palju muud põnevat.

Novaatori peatoimetaja Villu Päärti sõnul on portaali eesmärgiks tutvustada lugejatele, kuidas maailm toimib. "Novaator on tavaline uudisteportaal, millel on vaid see vahe, et me kirjutame teadusest ja tehnoloogiast, eesmärgiks tõestada, et see, mis teadusmaailmas toimub, on pööraselt põnev," rääkis Päärt, kes kutsub Novaatorit lugema kõiki, kel sooviks silmaringi laiendada.

"Novaator.ee on eeskätt mõeldud just neile inimestele, kellel pole vastavas valdkonnas spetsiaalset eriharidust, aga kes soovivad end mingi valdkonnaga kurssi viia või lihtsalt silmaringi laiendada," selgitas peatoimetaja.

Äripäeva veebikeskkonnast ära kolinud Novaator on nüüd oluliselt laiema teemaderingiga, kuhu on lisandunud näiteks ühiskonnateadused ning lood Tartu Ülikoolis tehtud ja tegemisel olevatest doktoritöödest. "Oma portaal annab rohkem võimalusi teemaderingi laiendada ja on interaktiivsem. Igaüks võib endale tellida uudiskirja, mis tuleb kahel korral nädalas e-mailile samuti on Novaatori lugejatel  võimalik otse teadlastele küsimusi esitada jne," kirjeldas Villu Päärt Novaator.ee uue keskkonna võimalusi.

Avasta maailma! www.novaator.ee

Lisainfo: Villu Päärt, novaator.ee peatoimetaja, tel 5148933, villu.paart@ut.ee

* * *

Mis mulle silma hakkas:

  • RSS voog: Iga tänapäevase uuditesaidi alus. Kahjuks ei raatsi nad täieliku voogu anda ja RSS'is on uudisekohta vaid 1 tutvustav lause. Lisaks võid endale 2 korda nädalas ilmuva uudiskirja tellida. Seda võimalust ma ei kasuta ja jään siiski lootma sellele, et RSS kaudu täissisu saama hakkab. Pealegi, täna on kogu interneti sisu kättesaadav eri allikatest, erineva kirjatüübi, -värvi ja -suurusega - võin valida, millist eelistan.
  • Küsi ise teadlaselt küsimus: Ma ei tea, et kusagil mujal niisugune võimalus oleks.Mul ei tulnud kohe ühtki küsimust pähe aga kunagi ma kindlasti kasutan seda võimalust. Praegu on seal vaid üks küsimus/vastus teemal "Miks on asbestist eterniit ohtlik?"
  • Sisu: Sisu on alustavale portaalile kohaselt vähe aga see eest on valik täitsa asjalik.
  • Menüüd: Kui ma klikin mõnel uudisel siis muutuvad mõlemal pool lehe servas olevad menüüd pea nähtamatuks. Kui hiirekursor menüüle viia, siis muutuvad need jälle täiesti nähtavaks. Teoreetiliselt võiks tegu olla hea asjaga et sisu oleks lugemise ajal hästi nähtav ja ekraan vaba üleliigsetest tähelepanuobjektidest. Ma ei tea veel, kas niisugune lahendus mulle meeldib.

* * *

Kui sa arvad, et sinu pressiteade võiks samuti siin blogis avalduda, siis võta ühendust.  Kui su teema kasvõi natukene mu blogi temaatikaga haakub, siis jõuame me suure tõenäosusega kokkuleppele.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*