Tallinn BlogFest 2009

BlogijadAltex korraldab 8. septembril 2009 Reval Hotell Olümpias blogijate ürituse Tallinn BlogFest 2009. Täpsemalt saab kõigest lugeda koduleheküljelt tallinnblogfest.com või Twitterist.

Üritus on suunatud eelkõige äriblogijatele: visioonid, kogemused, ideed, nipid. Tegemist on esimese sellelaadse üritusega Eestis.

Minule kui hobiblogijale on vast kõige huvitavam ettekanne sellest, kas ja kuidas saab (isikliku) blogiga raha teenida mille kannab ette Kris Keerov.

Kuna tegemist on eelkõige ärilise üritusega, siis on seal ka osalustasu: kuni 10. augustini 600.- + KBM ja hiljem 950.- + KBM.

Kui nüüd tagasi tulla selle juurde, et kas ja kuidas isikliku blogiga raha teenida, siis siinkohal lühidalt minu kogemused ja mõtted:

  • Reklaami näitamisega on võimalik raha teenida. Rikkust ei tule aga näiteks hostingu eest saab makstud. Mina näitan smartAD reklaame ja loodetavasti pole need külastajaid eemale peletanud ega blogi lugemist ebameeldivaks teinud. Bännereid olen näidanud ainult bännerivahetuse ja heategevuse korras.
  • Peale reklaami näitamise võib kirjutada näiteks makstud postitusi mis sisaldavad linke maksja lehele/toodetele. Olen seda teinud ja alati on need olnud vastavalt tähistatud. Olen saanud nii kutseid üritustele, asju kui ka raha.
  • Kas see on eetiline? Kui ma postituse juures selgelt välja ütlen, et tegu on tasutud teadaandega, siis minu meelest on. Kui ma makstud postituses mingit jura taevani kiidaksin, siis ei oleks ja seda pole ma ka teinud.

Tasutud teadaanneTegemist on postitusega, mille eest ma olen saanud või saan mingisuguseid hüvesid.


Sildid: #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*