Käisin teisipäeva õhtul BlogFestil. Oli tore ja silmaringi laiendav üritus. Mulle jäid sealt kõige rohkem meelde niisugused asjad:
- Blogimine pole enam eriti moes. Aasta tagusest 8 000 aktiivsest blogist on praeguseks järel vaid 6 500. Nendes blogides tehakse varasema 10 000 postituse asemel praegu vaid 7 300. Kõige aktiivsem aeg Eesti blogimaailmas oli kevad 2009.
- Keskmine Eesti Blogspoti (5080 aktiivset) kasutaja on 20 aastane naisterahvas Triin. Esitluses tehti väga palju järelduse nende andmete alusel, mida inimesed on oma Blogspoti kontole enda andmeteks märkinud. WordPress'i ja endahostitud blogisid seal ei arvestatud. Mina ei julgeks niisuguseid järeldusi küll kõigi Eesti blogijate peale laiendada.
- Eesti blogijad postitavad päeval ja õhtul (tippaeg 22:00 paiku) ning öösel magavad. :)
- Facebook aitas nii Välisministeeriumil, Estravelil kui Estonian Airil Islandi tuhakriisi ajal oma klientidega suhelda. Muredele ja küsimustele onlainis vastamine aitas näiteks vähendada infotelefonide töökoormust.
- Sotsiaalmeedias "olemine" ei peaks firma jaoks olema mitte eesmärgiks vaid vahendiks. Skeem 1) liitun Twitteriga ja saadan säutsud ka automaatselt Facebooki, 2) ... 3) Kasum" ei tööta.
- Tavameedia pole veel surnud. Tõenäoliselt ei osta sa endale uut telekat mitte Facebookis tootja lehel fänn olemise alusel vaid pigem tavameedias jooksnud reklaami alusel. Viimane ostuotsus langetatakse tihti paberkujul postkasti laekunud reklaamilehe alusel.
- Hea ning sisukas Facebooki fännileht tekitab sulle reaalset käivet ning palju fänne võib saada ka ilma liitujatele odavaid kingitusi tegemata.
- Mitte keegi mitte kusagil mitte kordagi ei kasutanud vähemalt minu kuuldes sõnu "rate", "myspace" ja "orkut". :)
Kindlasti oli huvitavaid asju veelgi aga need tulevad mulle vast siis meelde, kui kõik asutatud slaidid Altexi Slideshare lehele üles saavad. Esinejatega tehtud videosid näed unlimited media veebilehelt pilte Facebooki albumis.
Rääkides sotsiaalmeediast: ma nägin poes sellist toredat asja nagu rate.ee limonaadi.
“Mitte keegi mitte kusagil mitte kordagi ei kasutanud vähemalt minu kuuldes sõnu “rate”, “myspace” ja “orkut”. :)”
Mis on tegelikult halb!?
Näitab, kui kinni ollakse FB’s?
Aga KUI sa oleks sinna pileti ostnud, siis kas tunned, et oleksid saanud piisavalt iga krooni eest keppi (bang for the buck)?
Daniel: Rates, myspaces ja orkutis olevatel inimestel pole veel raha, on ainult taskuraha? Tegelikult mainiti ikka Twitterit ka.
Henrik: KUI ma oleks eelmüügist odavama pileti ostnud, siis vist oleks rahul olnud. 900 eest läks minu erialast liialt mööda.