Tartu koolitulistamise ähvardus avaldati 4chanis

4chanAinukesed kohad, kust mina viite leidsin sellele foorumile, kus Tartu koolitulistamise ähvardus avaldati, oli Postimehe artiklid. Teised kanalid ei pidanud seda mingil põhjusel vajalikuks ära märkida.

Ja nüüd tuleb hea osa: see kurikuulus foorum oli 4chan!

Postimehes ei olnud alafoorumit küll märgitud kuid ma võin kihla vedada, et kuri ähvardus avaldati just /b/ alafoorumis (tööl olles ära seda linki kliki). /b/ alafoorumi päises on väikeste aga sõbralike tähtedega kirjas niisugune jutt: "The stories and information posted here are artistic works of fiction and falsehood. Only a fool would take anything posted here as fact."

Kes ei tea, siis 4chan on niisugune pildisait, kuhu kasutajad saavad anonüümselt pilte postitada ja neid kommenteerida. Ma olen surmkindel, et pole mitte ühtegi seadusega keelatud tegevust või rõvedust, mida seal teha poleks lubatud. Veelgi enam, isegi kõige võikama mõtlemisega rõvedik ja retsidivist leiab sealt iga päev mõne uue nipi, mille peale ta ise poleks ka oma kõige kurjemates unenägudes tulnud.

Perekooli foorum või kooli tagune soditud plank on kah usaldusväärsemad infoallikad kui 4chan.org/b/.

Loomulikult on selles foorumis ka tõeliselt naljakaid asju ja seepärast lasen isegi vahest igavushetkel pilgu üle. Just sellest foorumist on alguse saanud mitmed internetimeemid nagu näiteks lolcat'id, Pedobear, jne.

* * *

On tore, et niisuguse lolli tembuga hakkamasaanu kätte saadi ja loodetavasti ka oma teenitud karistuse leiab. Teisest küljest, vaadates "ähvarduse" avaldamise kohta, on ju tegu lihtsalt lolli naljaga. Niisuguses kohas postitatud teateid ei peaks minu meelest küll tõsiselt võtma. Igat plangukritseldust ju ei võeta tõsiselt.

Samas võivad eilsetel Tartu sündmustel, tulistamis- ja 2 pommiähvardust, olla sama tõsised tagajärjed, nagu aprillimässul: nüüd käiakse välja idee, et inimestelt tuleb kõik tulirelvad kokku korjata, internetti peab 24/7 monitoorima ja filtreerima, kõikjale tuleb paigutada turvakaamerad ja alates 22:00 kehtib edaspidi komandanditund. Tublid riigikogujad võtavad selle kiirelt seadusena vastu ja elu ongi paremaks läinud.

Sildid: #, #, #, #
12 comments on “Tartu koolitulistamise ähvardus avaldati 4chanis
 1. oh ütleb:

  4chan on agaralt modereeritud ja siiski suht malbe koht.

  ma kardan küll, et kui sa kirjutad plangule “panen kooli pommi”, siis võtab politsei seda tõsiselt. kiple pandi ju ka pokri? eks?

 2. Aarne ütleb:

  Nüüd on ka minu blogi kommentaarides kirjas “panen kooli pommi”. Ma loodan, et repressioone ei järgne.

 3. irve ütleb:

  Mulle meeldis EPLi artikli kommentaar, kus 4chani küll ei mainitud, aga mainiti, et politseile vihjaja oli “juhuslikult internetifoorumit lugenud”.

  “ausõna: kogemata käisin!”

 4. kurat küll ütleb:

  Reeglid 1 ja 2 uuspede.
  Ja tegu pole foorumiga.

 5. Aarne ütleb:

  Võib olla ma poleks pidanud postituses /b/ osa lingiks tegma. Nüüd mõni teadmatu jälle kogemata klikib ja satub juhuslikult niisugusesse koledasse kohta. :)

 6. Aarne ütleb:

  Reeglid 1 ja 2:

  1. Do not upload, post, discuss, request, or link to, anything that violates local or United States law. This will be severely punished and strictly enforced.

  2. If you are under the age of 18, or it is illegal for you to view the materials contained on this website, discontinue browsing immediately.

  Seda, et nendest kinni peetaks, ma küll tähele pole pannud.

  Ja kuidas oleks “imageboard” korrektne tõlge? Ajalehed ei osanud ja mina ka ei oska seda kuidagi paremini tõlkida.

 7. MNC ütleb:

  “stend” oleks täpne tõlge , aga jah, mina nimetan ka sellist kohta foorumiks ja ei koti.

 8. Urmas ütleb:

  Kogu elu on mind õpetatud – surmaga ei naljatata.

  Ja praeguses olukorras, kus järjepanu toimuvad igasugused koolitulistamised, loodan et võetakse täna ja ka edaspidi selliseid avaldusi tõsiselt.

 9. Kazo ütleb:

  Rule 1: You do not talk about /b/
  Rule 2: You DO NOT talk about /b/

  ma rikkusin just mõlemat. derp

 10. kurat küll ütleb:

  Kazo: seconded.

  Aarne sa loed mingeid juutide reegleid. jutt käib /b/ reeglitest, ehk peaksid googeldama.

 11. Aarne ütleb:

  Minu viga, ma panin 4chan globaalsetest reeglitest punktid 1 ja 2. Need väljatoodud reeglid kehtivad siiski ka /b/ puhul. Õiged /b/ reeglid on:

  1. ZOMG NONE!!!1*
  2. Global rules 1, 2, 4, 7, 9, 10, and 11 are enforced.

 12. kurat küll ütleb:

  lol ei, feili vähem uuspede.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*