Igal arvutikasutajal võib aegajalt ette tulla olukord, kui on vaja teha suur FAT32 partitsioon. Paraku arvab Windows, et suuremat, kui 32GB pole vaja teha ja pakub ainsaks lahenduseks NTFS partitsiooni tegemist.
Kui NTFS, millel kindlasti on omad eelised, siiski ei sobi, ei tasu veel meelt heita. Appi tuleb näiteks Ubuntu Linux'i installi CD.
Arvutile tuleb ketas, millele partitsioon on vaja teha, külge ühendada ning seejärel käivitada arvuti CD'lt. Installiga tuleb minna sinnamaani, kus küsitakse, et kuhu siis Linuks ka installida tuleks. Samas pakutakse võimalust partitsioonide loomiseks, kustutamiseks ja formattimiseks.
Siis saabki lihtsalt just endale meelepärase suurusega ja formaadiga partitsioonid valmis teha. Seejärel võib installi ära lõpetada ja arvuti jälle tavakettalt käivitada.
Loomulikult tuleks jälgida, et muudetaks ikka õige seadme/ketta parameetreid. Ma usun, et kes teab, et ta vajab just nimelt suurt FAT32 partitsiooni, teab ka, kuidas oma andmetest mitte ilma jääda.
Installi kaudu saab minu meelest kõige kiiremini. Kui lasta Live-CD täielikult käima ja selle kaudu partitsioneerimist/formattimist teha, kulub kauem. Lisaks on eeliseks see, et ei pea teadma, kuidas Linuxi all see partitsioneerimise värk täpselt käib.
Erinevate failisüsteemide võrdlus Comparison of file systems ja NTFS vs FAT.
Lihtsam veel on kasutada selleks fat32format nimelist progejuppi ;-)
http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/FAT32format.shtml
Selleks, et oleks mida formattida, peab enne partitsioon olemas olema. Viidatud FAT32format sobib vaid siis, kui partitsioon on olemas ning on vaja vaid selle tüüpi muuta. Niisugusel puhul on see kasulik tööriist küll.
Windowsi maailm on ikka müstiline. Aga kas selline lähenemine Win all ei tööta, et teed suure NTFS tüüpi partitsiooni ja siis teed fat32format utiliidiga talle fat32-e peale.
Teoreetiliselt peaks ju töötama…
Pole kunagi proovinud ja ega ma neid suuri FAT32 partitsioone kah nüüd just igapäevaselt ei tee.
Yldslet on see FAT32 ikkagi roppus kuna ei tote suuremaid kui 2GB (ja l2bi h2ki 4GB) faile. Isegi korralikku dual-layer DVD immitsat ei saa hoida.
Mitte mingit veaparandust kah ei ole.
T2nap2eval, kus enamik liinukseid suudab naitiivselt NTFSi kirjutada, ei ole Fat32 tegemiseks enam mingit 6igustust.
Ma ei teadnud, et selle 4GB saavutamiseks mingit häkki on vaja. Aga olgem ausad, kui palju neid 4GB faile ikka vaja on kasutada? Mul videokaamerat kah pole…
Noo… keskmine DL DVD image on juba yle 4GB.
Yldse on FAT32 siiski ajast ja arust ja 22rmiselt saast failisysteem