Teeme ise WordPressi sildipilve

Eile küsiti minult, et kuidas niisugust vinget flash-sildipilve teha, nagu minu blogis on. Minu sildipilve lehel on tegelikult 2 erinevat pilve, üks neist WordPressi enda template tag’i abil ja teine WP-Cumulus plugina abil tehtud.

Avaldan siinkohal õpetuse, mis sobib isehostitud WordPress blogidele eraldi sildipilve lehekülje tegemiseks:

Installisin endale WP-Cumulus plugina ja seadistasin ära. Plugina seadistuste lehel on kõik seaded ja parameetrid ilusasti lahti seletatud ning sellel ma pikemalt ei peatu.

SildipilvSiis tegin endale uue lehekülje template ja kirjutasin sinna vajaliku sisu. Näidis-template saad tõmmata siit aga enne oma blogis kasutamist vaata ikka üle, et kõik kena oleks. Igaks juhuks soovitaksin aluseks võtta hoopis enda blogiteema page.php faili, sellest koopia teha ja vastavad muudatuse uude faili sisse viia.

WordPressi enda sildipilve jaoks on vaja lihtsalt wp_tag_cloud() tag’i koos sobivate parameetritega.

Flash sildipilve seaded tulevad plugina admin-liidese seadistustest ning selle lehel näitamiseks tuleb lehe templates sobivasse kohta wp_cumulus_insert() panna.

Lõpuks tuleb uus fail oma blogiteema kataloogi (wp-content/themes/minuteema/) panna.

Siis lisasin lihtsalt WordPress’i admin-liidese kaudu uue lehe, panin talle pealkirjaks Sildipilv ja valisin lehe template’ks enda vastloodud põhja. Enne publish vajutamist vaatasin Prewiev abil üle, et kõik on paigas ja valmis ta oligi.

* * *

WordPress’i template tagi saavad vist ka WordPress.com kasutajad oma teemasse sisse kirjutada ja niimoodi endale kusagile sildipilve teha. Sidebari jaoks on neil widgeti kasutamise võimalus.

WP-Cumulus plugina kasutajad saavad samuti sidebar widgetit kasutada ja selle parameetrid määratakse juba widgetite konfigureerimisel, st sul võib olla lehel ühtede ja sidebaril teiste parameetritega sildipilv.

EDIT: Paistab, et see flash sildipilv ei ühildu lehe Gzip pakkimisega. Lahendust praegu pole.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*