Tööl vandumine on ainult kasuks

VandumineEast Anglia ülikooli teadurid on teinud epohhiloova avastuse: tööl vandumine on hea. Uuring leidis, et tööl vandesõnade kasutamine eneseväljendamisel tugevdab meeskonna solidaarsust ja võimaldab neil oma tundeid, nagu näiteks frustratsiooni, väljendada. Samuti on vandumine sotsiaalne fenomen, mis peegeldab solidaarsust ja nidusust*.

Ootan huviga uuringut, mis tõestaks seda, et ka ülemuse ja kliendi pikalt saatmine on üks ülimalt hea ja kiiduväärne tegu.

Ma ise enda meelest väga palju ei vannu, ropendamisest rääkimata. Eriti ei kasuta ma vandesõnu kirjalikult, ei mäletagi kohe, millal viimati kirjalikult vannutud sai. Bloog on mul samuti G-rated. Kõval sõnal kaob jõud, kui seda pidevalt tarvitada. Samas, õigel ajal öeldud vandesõna võib teinekord päeva päästa.

Neile, kes, nagu minagi, ei tea, mida tähendab sõna "nidus", siis siin teile väike link ÕS’i manu ja selgitus: nidus: tihedalt seo(sta)tud. Nidus põime. Nidus+kate (teel). Nidusalt. Nidusus.

Sildid: #, #, #, #
One comment on “Tööl vandumine on ainult kasuks
  1. kukupai ütleb:

    Nüüd jääb siis oodata, millal töökohtades nn vandumisruumid sisse seatakse, nagu Jaapanis mõnes kohas ülemustekujuliste poksikottidega toad :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*