Unenägudeseletaja

SilmVäga tihti tullakse mu blogisse otsinguga "unenägudeseletaja". Põhjuseks see, et ma avaldasin kunagi ühe postituse pealkirjaga "Unenägudeseletaja peab vahest vimma" mis sisaldas erinevate testide vastuseid.

Et lugejaid mitte petta, panengi siia kirja lihtsa seletuse, mis kehtib kõigi unenägude korral.

Selgitused unenägude kohta:

 • Kui sa nägid und, siis tähendab, et sa magasid. Täiskasvanud inimene vajab 7 kuni 8 tundi und ööpäevas. Oled õigel teel!
 • Kui sa magasid, aga und ei näinud, siis pole kah midagi hullu. Peaasi on vajalik unekogus kätte saada.
 • Värvilised unenäod on võrreldes mustvalgetega lõbusamad vaadata. 12% inimestest näeb Wikipedia andmetel ainult mustvalgeid unenägusid.
 • Kui unenägu oli mõnus ja meeldiv, siis ei tähenda see seda, et nähtud asjad või sündmused su tegelikus elus kunagi toimuvad. Õnneks kehtib sama ka halbade unenägude kohta.
 • Kui näed unenäos lendamist, siis ei tähenda see seda, et sa ka üles ärgates lennata oskaksid.
 • Unenägude seletamine on samasugune "täpisteadus" nagu ajalehtedes ilmuvad horoskoobid.
 • Unenägude järgi saab üsnagi täpselt ilma ennustada. Kui nägid öösel magades und, siis järgmisel päeval kas päike paistab või on pilves.

* * *

Nii lihtne see unenägude seletamine ongi.  Inimesed, kes üritavad väita, et unes nähtud kala tähendab seda, et must kass jookseb homme üle tee, eksivad rängalt. Unenäod ei tähenda tegelikult mitte midagi muud, kui seda, et sa magasid.

Sildid: #, #, #, #
6 comments on “Unenägudeseletaja
 1. tiia ütleb:

  minu blogisse tullakse ka, vähemalt 30 korda nädala jooksul sama otsingsõnaga.
  ja ainult sellepärast, et ma kunagi kahtlustasin ja kirjutasin ,et kuidas ja miks ja kes need nö seletajad on ja miks seletustel on erinevad seletused ja kus on adekvaatsus ja statistika, mille alusel unesid seletatakse! :)

 2. tiia ütleb:

  ah jaa, see must silm sela üleval on jube :D ma ei julgenud tekstigi lugeda, kogu aeg oli tunne ,et keegi jälgib sind.

 3. Validool ütleb:

  Uskumatu bänneripimedus või ma ei tea mis! Ma nägin seda silma alles siis, kui siin kommentaare lugesin ja uuesti üles scrollisin. Teine põhjus võib olla hommikune ennekohvine aeg.

 4. Celtic ütleb:

  Noh, eks see muidugi oleneb, kelle jaoks on unenäod tähtsad ja kelle jaoks mitte. Mina näiteks väidan, et unenäod on tähtsad, võibolla isegi tähtsamad kui uni ise. Aga see selleks, ega kõik ei peagi ühtemoodi mõtlema.

 5. Morgie ütleb:

  mainiks veel mõnda asja une kohta…
  unenägusid nähakse REM-une faasis
  reeglina 5-7 korda öö jooksul. meelde jääb tavaliselt vaid viimasena nähtud unenägu, kui üldse unenägusid meelde ei jää, ei tähenda see, nagu poleks neid nähtud.
  rem-uni moodustab keskmiselt veerandi või viiendiku kogu uneajast
  arvatakse et REM une ajal toimub mälupiltide järeltöötlus ja et REM une ehk siis unenägude häirimine põhjustab mäluhäireid
  REM-uni esineb kõigil imetajatel ja lindudel; puudub roomajatel ja teistel külmaverelistel;
  – REM une ajal stimuleeritakse ajupiirkondi, mis on seotud õppimisega; (imikutel 50% unest REM-uni)

  Üks teooria aga ütleb, et une ajal tegelikult unenägusid ei nähta vaid unenäo elamus tekib ärkamisel, kui püütakse interpreteerida uneajal aktiveerunud teadvustatud psüühika aspektist juhuslikku informatsiooni.

 6. innervoice ütleb:

  Unenägude tõlgendamisest räägib raadiosaate külaline Jure Biechonski…
  Prof. nõustamispsühholoog, SACH International asutaja ja juht. THA (Trans-aktsioonilin e Hüpnoanalüüs) leiutajana on ta mitmete ülikoolide lektor nii Euroopas, Aasias kui Ameerikas. Tartu Ülikoolis on külalisõppejõud aines “Loominguline haridus”. Seminare on läbi viinud rohkem kui 20 riigis. 2007.a. alguses avatakse 3-aastase programmiga kool ka Eestis, millega üksikud võimalused veel liituda. Lai akadeemiline haridus, rohked täiendõpped, rahvusvaheline interaktsioon ja isiklikud kogemused ning leidlik lähenemine teevad prof. Jure Biechonski meetodi eluliseks ja huvitavaks.
  Salvestus on 53min20sek, 50mb, 128kbs mp3
  lae alla siit ->
  http://hotfile.com/dl/33469332/3fa6039/jure_biechonski-unenagude_t6lgendamine.zip.html

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*