GMetrix 2.0 tuleb!

Mina Segwayga rallimasSain täna rõõmsa meili kus kirjas teade, et GMetrix tehakse 14. mai pealelõunal jälle lahti.

GMetrix on niisugune vägev leht, mis küsib Google Analyticsi käest andmeid ning neid siis kõigile soovijatele näitab. Nii saad sa enda lehe külastatavust kõikide teiste liitunud lehtedega võrrelda.

Seda, miks GMetrix vahepeal katki oli, saad lugeda siit: metrix on ametlikult maas ja seda, et  miks ja kuidas ta tagasi tuleb siit: gmetrix 2.0 tulekul ja nõusoleku-küsimine.

Minu nõusolek andmete avalikustamiseks on antud. Kui sa Google Analyticsit kasutad, siis võiksid vähemalt kaaluda oma saidi metrix.ee’ga liitmist.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “GMetrix 2.0 tuleb!
 1. Taavi ütleb:

  Kindlasti ei tasu nendega liitumist kaaluda, kui tegeled ka veebis müümisega. Sel juhul on ka kogu su müügiinfo neile nähtav. Gmetrix on vägagi poolik süsteem :( Ja nad pole aastate jooksul ka sammu astunud selle suunas, et e poodi ning google analyticsit kasuatavad kasutajad nendega liituda saaksid.

 2. Peeter Marvet ütleb:

  Teeks kõigepealt selgeks milles on probleem – nimelt ei võimalda GA ei inim- ega robotkasutajate ligipääsu piirata mingite alam-infohulkadega.

  Müügiinfo puhul pead sa tõenäoliselt ohuks, et see informatsioon jõuab sinu konkurendi (või KAPO / EMTA :-) kätte. Sarnase riski võtad sa juhul, kui kasutad rendiserverit, SaaS-poemajutust vms (ja Tõnu Samuel lisks siiajuurde, et erilise riski võtad kui lased Eestis custom-progeda oma poe :-).

  Metrixiga oleme alati üritanud valida oma seltskonda nii, et oleks välistatud huvide konflikt. Ehk meie pundi peamine huvi on tagada, et kasutatakse ainult seda infot milleks meil on õigus. Arvestades päringute mahtu on meie tagatoa-chatis pidevalt üleval küsimus sellest, kuidas võimalikult vähe infot tõmmata… Ehk isegi juhul kui KAPO/EMTA peaks meilt baasi välja nõudma ei ole seal suurt muud kui sama mis avalikus veebis (väikse erandina brauseri-OSi-jne koondinfo aluseks olevad päringud).

 3. Taavi ütleb:

  Minuarust saaks seda lahendada automaatselt e posti teel saadetavate raportitega. Aga ma muidugi pole sügavamalt asja sisse selle pilguga vaadanud

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*