Võilevagrill pole mehine pill

Katkine tahhümeeterIgas peres, kus on võileivagrill, tekib aegajalt niisugune olukord, et see jälle kapist välja otsitakse ja terve pere sööb rõõmsalt grillitud võileibu. Meie peres on parasjagu niisugune periood käes. Ühel päeval järjekordselt sooje võileibu tehes jäin võileibade valmimist oodates mõtlema, et võileivagrilli näol pole tegemist kuigi mehise riistaga: sellel pole ühtki nuppu, ainult  roheline ja punane indikaatortuluke. Korralikul meesteaparaadil on erinevaid nuppe ja lüliteid ikka kõvasti ja tulukesed on samuti erivärvilised ning vilkuvad. Lisaks sellele on mehisel pillil ka muid vingeid osi. Võileivagrillile saaks hädapärast 2 mehisuspunkti anda: ühe tulukeste ja teise kuumuse eest.

Vaatasin köögis veel ringi ja teised köögimasinad paistsid palju mehisemad olevat. Sulgudes on punktide arv.

Külmutuskapil on küll vaid üks tuluke (1) aga see eest on tal kruvikeerajaga keeratav regulaator (1), sisseehitatud valgustus (1) ning 2 lahtikäivat ust (2). Külmutamise eest veel üks lisapunkt (1). Kokku 6 punkti.

Pliidil on hunnik nuppe (1) ja lahtikäiv uks (1). Lisaks saab gaasipliidi juures kasutada elavat tuld (2!).  Kuna ahjuosa töötab elektriga, siis saab kombineeritud toitevõimaluse (1) eest ühe ja kuumutamise (1) eest teise lisapunkti. Kokku 6 punkti.

Pesumasinal on mitu nuppu (1), lahtikäiv sahtel (1), akenaga lahtikäiv uks (1) ja digitaalne näidik (1). Vee kasutamine (1) lisab samuti punkti. Kokku 5 punkti.

Nõudepesumasinal on samuti lahtikäiv uks (1) ning lisaks sellele terve peotäis indikaatortulesid (1) ja mõned nupud (1). Ukse sees on eraldi lahtikäiv kambrike kuhu saab tableti pista (1). Kasutatakse ka vett (1).  Kokku 5 punkti.

Kohvimasin on hoolimata oma ühest tulukesest (1) ja nupust (1) siiski mehine masin. Punkte annavad juurde vedelikunivooga indikaator (1) ja vee kasutamine (1). Kokku 4 punkti.

Blender on mehine pill  hoolimata sellest, et tal on vaid üks, kolme asendiga regulaator (1). See eest on tal kiiresti pöörlevad teravad labad (1) ja häält teeb kah nagu vormel (1). Kokku 3 punkti.

Röstril pole eriti mehine kodumasin sest tal on ainult nupud (1), kuumutamine (1) ja hoob (1), millega saiaviilud sisse välja käivad. Kokku 3 punkti.

Lisaks on meil köögis veel raadio mis on vana ja teeb koledat häält. Isegi see vana loks saab rohkem punkte hääle tegemise (1), juhtmevaba raadioühenduse (1) ja patareitoite kasutamise võimaluse (1) eest kui võileivagrill. Kokku 3 punkti.

Elektrit mittekasutavad riistad niisugusel mehiste aparaatide võistlusel loomulikult ei osale.

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Võilevagrill pole mehine pill
 1. Marta ütleb:

  :) naljakas… aitäh!

 2. offf ütleb:

  Hehheeee… Minu kylmkapil on
  Kokku 9 nuppu (9), 2 temperatuuriindikaatorit (2), 2 kiirrezhiimi indikaatordioodi (2), piiksuv alarm kui uks lahti unustada (1), valgustuse, uste ja 2+rezhiimse kylmutuse eest siis samuti vastavalt 2,2 ja 2 punkti. Kokku massiivsed 22 punkti. 8l88t!!! Kurat, mu kylmkapp on machom kui mu auto.
  Pliidil on mul sama palju kui sul, lisapunkt tuleb “nupuga süüte” eest. Kokku siis 7. N6udepesumasinat ja blenderit mul ei ole aga see eest on mu r8stril: temperatuurivalits (1), hoob millega asjad sisse käivad (1), v2ljastusnupp (1) ja täsiterarezhiimi nupp (1). Ahjaa, täisterarezhiimi nupp on valgusdioodiga, seega veel 1 punkt. Kokku 5 punkti.
  Vana ja ragisevat raadiot ja ei ole, aga selle eest on mikrolaineahi millel on 9 nuppu (9) ja üks keeratav nupp (1) lisaks veel display mis oskab teha rohelisi numbreid (1) ja punaseid tingm2rke (1), lisaks kasutab mikrolaineaihi mikrolaineid mis on peaaegu nagu WiFi (1) ja oskab teha temasse sobivate esemete asetamisel sädemeid ja kõva PAUKU (100).
  Niiet pole kahtlustki, mis on K6ige Mehisem Köögimasin.
  Ahjaa… kui mul oleks kõlmkapp millel oleks sisse ehitatud statsionaarse õllevaadi süsteem ja kraan, siis pakuks see mikrole kahtlemata kõva konkurentsi. AGa mul ejole.

 3. Larko ütleb:

  Kohvimasinale tuleb soojendamise eest vähemalt pool punkti juurde panna.

 4. Aarne ütleb:

  @Marta: Siinkohal pole tegu mitte nalja vaid väga tõsise kokkuvõttega mehisest tehnikast.

  @off: Iga nupu ja tulukese eest ei saa eraldi punkti. Kõik nupud kokku annavad ühe ja kõik tulukesed samuti ainult ühe punkti. Kõlmutuskapi puhul peaks tõesti tavalise ja sügavkülmutuse eest eraldi punktid olema.

  @Larko: Täiesti minu viga. Soojendamise eest tuleb ikka täispunkt ära.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*