WordPress ja leheküljed

WordPress lehedIga WordPress’i kasutaja teab, et lisaks tavapärastele postitustele saab ta oma blogis ka lehekülgi (pages) avaldada.

Postitusi näidatakse tagurpidi kronoloogilises järjekorras ning need ilmuvad kategooriate, arhiivide, siltide, jne all ja neid näidatakse ka RSS feedis. Lehed seevastu on staatilised leheküljed ning neid ei sorteerita kuupäeva järgi. Lehtede eeliseks on näiteks see, et neile saab luua oma hierarhiaid ja neis on mugav isehostitud blogi puhul erinevaid malle kasutada.

Kui postitused on selgelt kuupäeva järgi sorteeritud siis lehtedega on asi natuke keerulisem. Tavaliselt ilmuvad need avaldamise järjekorras.

Selleks, et lehtede järjekorda muuta, tuleb kasutada väikest nippi ning neile käsitsi järjekord määrata.

Selleks tuleb editori paremal serval klikkida "Attributes" ning kasti "Order" kirjutada number, mitmendana sa lehte näha tahad.

Kui lehti on palju ja sa tahad endale jätta mugava võimaluse uusi lehti olemasolevate vahele lisada, siis ära kasuta nummerdamisel mitte 1, 2, 3, ... süsteemi vaid näiteks 100, 200, 300, ... Sellisel juhul on sul alati võimalus hiljem leht järjekorra numbriga 150 lisada mis ilmub täpselt õigesse kohta ja samas jätab nii enda ette kui taha ruumi järgmiste lehtede jaoks.

Sildid: #, #, #
2 comments on “WordPress ja leheküljed
  1. Allar ütleb:

    … või kasutada Page Order pluginat :)

  2. Aarne ütleb:

    Plugin on küll natuke mugavam aga samas on jälle WP mootoril natuke lisaraskust kaasas vedada, uuendama peab aega-ajalt, jne. Ilma on ikka muretum. Lisaks, wordpress.com kasutajad ei saa ise pluginaid lisada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*