Delfi reklaamib rämedat jama

Delfi.ee reklaamLeidsin Delfist ühe IQ testi reklaami mis saatis mind lehele www.cellxl.co.ee/p47/tst/iq/. Kuna ma olen isegi ühe korra niisuguse "testiga" ämbrisse astunud, siis klikkisin huvi pärast erandkorras reklaamil.

Erinevalt eelmisest korrast on sellel lehel kohe esilehel kasutustingimused kirjas (minu rõhutustega) ja mulle, kui staažikale interneti- ja telefonikasutajale arusaadavad:

* Selle teenuse tellimisel saad toote (teenuse), mida kuvatakse sellel lehel. See on tellimuspõhine teenus. Veenduge enne teenuse allalaadimist, et teie telefon on ühendatud WAPiga (mobiilse Internetiga). Antud teenust osutatakse iganädalase Gold Club abonent tellimuse alusel, mis uueneb automaatselt. Vastavalt tellimise tingimustele saate selle teenuse tellimisel Gold Club abonent tellimuse omanikuks ning võite alla laadida 10 teenust (tekstiteenused, naljakad helinad, mp3 laulud*) hinnaga 50Kr nädalas. Abonent tellimus uueneb automaatselt seni, kuni te pole sellest loobunud. Abonent tellimusest loobumiseks saatke SMS koodiga stopgame numbril 1898. Kõigist klubi tellimustest loobumiseks saatke STOP numbril 1898. Vähim vanus 16+ koos arve maksja loaga. Portaali CellXL teenuste kasutamisel lülitatakse teid automaatselt tasuta saadetavate reklaamsõnumite võrku. Sellest teenusest loobumiseks saatke numbrile 1898 sõnum NOADV. Mis tahes küsimuste korral helistage meile numbril: 6-66-23-64 või saatke e-kiri aadressil: support@cellxl.co.ee või tagasi kontakt vormi.

IQ-testÜsna selgelt on välja toodud, et kui sa neile oma telefoninumbri annad, siis maksad igal nädalal 50 krooni ja saad selle eest helinaid, MP3, jms stuffi. Nii kaua maksad, kui sul meelde tuleb oma tellimus ära lõpetada.

Lisaks saad sa reklaamsõnumeid ning nendest loobumisaks pead sa samuti SMS'i saatma.

SMS'i hinna kohta nad targu kusagil infot ei avalda.

Ma ei ole sugugi kindel, et pere nooremad liikmed niisugusest tekstist ja kõigist tingimustest täielikult aru saavad.

Miks ma arvan, et tegu on rämeda jamaga? Selle pärast, et see test ei ole mitte mingil juhul IQ-test vaid hoopis pinnapealne teadmiste kontroll. Lisaks sellele puuduvad testis täpitähed mis teeb mõnest küsimusest aru saamise keeruliseks.

* * *

Seoses kooliaasta alguse ja paljude just praegusel ajal esimesi samme mobiiltelefoni kasutamise teel tegevate noorte arvu järsu suurenemisega tahaks lapsevanematele südamele panna, et õpetage oma lapsi telefoni kasutama.

 • Telefoninumbrit pole mõtet suvalistesse kohtadesse sisestada.
 • Väikest kirja tuleb kah lugeda.
 • Ühistranspordis telefoni kõlarist muusika või helinate kuulamine on NO-NO.
Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Delfi reklaamib rämedat jama
 1. Allan ütleb:

  Kindlasti on see üks ebameeldiv juhtum, kuid raske on siinkohal Delfit süüdistada. Ei saa ju portaal vastutada Embach Toursi väidetavalt osutamata jäänud teenuste või alkoholitootja toodete kaasmõjude eest. Samuti on väikeses kirjas palju jama liising ja kindlustusfirmade lepingutes.

 2. Aarne ütleb:

  Olen nõus, et Delfi pole süüdi, kui reklaamiandja jamaga tegeleb.

  Varem pole ma niisuguseid saastareklaame Delfis märganud aga ma pole ka igapäevane külastaja.

 3. Henrik Aavik ütleb:

  See siiski on IQ-test, lihtsalt testi tulemused avaldatakse veidi ootamatul kujul su telefoniarvel.

  Väga peab austama seda smallprinti, kus reaalselt on ka info sees olemas. Hiljuti vabastasin ühe tuttava hullemast võrgust, kust ei saanudki teada kuidas teenust peatada. Pidi saatma teate “stop” ja kampaania nimi. Kampaania nime pidid ise teadma/mäletama.

 4. Tere ütleb:

  Eestis petatakse igal pool inimestelt raha välja. Vahel tundub, et muud siit ei tahetagi. See ka põhjus miks olen seda riiki vihkama hakanud. Laulupeol tuleme kokku ja armastame üksteist. Ja peale seda kepime kõike ja kõiki.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*