WordPress’i editorile nuppude lisamine

TinyMCE WordPressAlates WordPress'i versioonist 2.1 ei ole editoril enam "Edit HTML Source" nuppu. Mina isiklikult pean seda väga vajalikuks ja nüüd tuleb mul versiooni uuendamisel alati vaeva näha, et seda nuppu sinna tagasi saada.

Järgnev õpetus on neile, kellel samasugune mure. Kuna see sisaldab WordPress'i enda failide muutmist, siis tuleks seda teha ülima ettevaatusega. Muudatusi tohiks teha vaid see, kes selle koodi muutmise loogikast aru saab.

WordPress 2.6.3 ja vanemad: muuta tuleb faili wp-includes/js/tinymce/tiny_mce_config.php. Real 121 määratakse ära need nupud, mida editoris näidatakse. See rida, mis algselt on niisugune:

$mce_buttons = apply_filters('mce_buttons', array('bold', 'italic', 'strikethrough', 'code', '|', 'bullist', 'numlist', 'blockquote', '|', 'justifyleft', 'justifycenter', 'justifyright', '|', 'link', 'unlink', 'wp_more', '|', 'spellchecker', 'fullscreen', 'wp_adv' ));

tuleks muuta niisuguseks:

$mce_buttons = apply_filters('mce_buttons', array('code', 'bold', 'italic', 'strikethrough', 'code', '|', 'bullist', 'numlist', 'blockquote', '|', 'justifyleft', 'justifycenter', 'justifyright', '|', 'link', 'unlink', 'wp_more', '|', 'spellchecker', 'fullscreen', 'wp_adv' ));

WordPressi editorWordPress 2.7 RC1 juures see nipp enam ei tööta. Versioon 2.7 juures tuleb muuta faili wp-admin/includes/post.php rida 1223 ja teha sama muudatus.

Sama loogika järgi saab sinna ka muid endale meelepäraseid nuppe lisada. Siit ei maksa koodi kopeerida sest WordPress muudab " ' " märke oma suva järgi ümber.

* * *

WordPressi editor 2WordPress'i enda failide muutmine on niisugune asi, mida ma tõesti eriti teha ei tahaks. Kahjuks pole ma muud mõnusat vahendit selle probleemi lahendamiseks leidnud. Eraldi mingeid Advanced editore kah kasutusele võtta ei tahaks ja ise ma niisugust pluginat, mis selle ühe nupu lisaks, kirjutada ei oska.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “WordPress’i editorile nuppude lisamine
 1. Larko ütleb:

  Kas see on nüüd mõni ise hostitud WordPressi eripära? Mul WordPress.com’i juures on see nupp kogu aeg olemas olnud (ekraanikaaberdusel paremal üleval). Ilma selleta tõesti hakkama ei saaks, sest Rich Text Editor on teinekord vägagi konarlik. Näiteks fotosid ei saaks ilma HTMLita üldse näidata, kuna editor näeb ette ainult nende üles laadimise mu kasutajakontole, ent mina eelistan neid ise hostida. Samuti tuleb näiteks veebitestide ja teiste vidinate puhul HTML-koodi juurde kleepida.

 2. Lifewater ütleb:

  Meil on kaustuses selline asi, nagu wp-super-edit.
  http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-edit/

  Täitsa võimekas abimees…

 3. Aarne ütleb:

  See nupp, millele Larko vihjab, ei näita mitte HTML’i vaid mingit pseudokoodi. Mina tahan päris HTML’i kus ka näiteks lõigu- ja reavahed on koodidega.

  Lisan postitusele ka 2 selgitavat pilti.

 4. Larko ütleb:

  br ja p-tägid saab täitsa normaalselt. Ma teinekord isegi kirjutan terve postituse Geditil (mis on Notebooki vaste Linux keskkonnas) ja kopieerin koodi. Väga spetsiifilisi täge ehk ei toeta, kuid tavalisimad toimingud ikka ajab ära, kindlasti need kaks, mis Sa nimetasid.

 5. Aarne ütleb:

  Kopeerida ja pasteerida saab sinna küll korraliku HTML koodi aga peale salvestamist jääb sellest järele mingi poolik kood.
  Minu jaoks isiklikult on see lisanupp igatahes väga vajalik ehki ma samuti suurema osa postitustes hoopis muude vahenditega valmis kirjutan.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*