WordPressi pühademuna

WordPressPühademuna, e. Easter Egg, on tarkvara kontekstis mingisugune peidetud sõnum, nali või funktsionaalsus. Nagu mitmed teisedki programmid, pole ka WordPress erand.

Iga kord, kui sa WordPressis oma postituse salvestad, jäetakse sellest ka tagavarakoopia (Revision) alles. Kui sa nüüd oma postituse kuidagi nässu keerad, saad sa häda korral suure osa oma postitusest eelmisest versioonist ikkagi kätte. Lisaks lihtsalt eelmise versiooni avamisele saad sa ka erinevaid varukoopiaid omavahel võrrelda.

Compare RevisionsJa nüüd tuleb oluline osa: võta mõlemaks võrreldavaks sama postituse versioon ning vajuta "Compare Revisions" nuppu ja naudi.

* * *

Kui sa pole oma WordPRessi ümber seadistanud, siis tehakse igal "Save Draft" või "Update" vajutamisel sellest koopia. Kui sa oled hoolas ja oma postitust mitu korda salvestad, siis jääb igast su postitusest andmebaasi mitmeid koopiaid mis seal asjatult ruumi võtavad.

Selleks, et revisjonide salvestamine üldse ära keelata, lisa om wp-config.php faili niisugune rida: define('WP_POST_REVISIONS', false); ja salvesta fail. See pole siiski väga hea mõte sest ootamatu internetiühenduse katkestuse või arvuti kokkujooksmise korral võivad olemas olevad varukoopiad see sind suuremast kaotusest päästa.

Selleks, et piirata, mitu revisjoni ühe postituse kohta salvestatakse, lisa wp-config.php faili rida define('WP_POST_REVISIONS', XX); kus XX on soovitud varukoopiate arv.

Mina ise pole seda seadet muutnud ja WordPress salvestab automaatselt kõik revisjonid. Aega ajalt kustutan ma WP-Optimize plugina abil lihtsalt kõik vanad revisjonid korraga maha ning lisaks optimeerib sama plugin ka ühe hooga mu andmebaasi ära. Mugav!

BOONUSMUNA: Kui sa kirjutad postituses oma postituses wordpress suure esitähega ent väikese P'ga, muudetakse see ikka WordPressiks, st. Word ja Press on mõlemad suure tähega. See on ainuke õige viis selle programmi nime kirjutamiseks.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*