Minu unistuste pood

PeegelKäisin poes, et endale uusi asju osta. Kahjuks tulin kaubanduskeskusest peale pikemat kauplusekammimist tagasi pea tühjade kätega. Pea sai täis mõtteid sellest, millises poes ma poodelda tahaks:

Poes on müügil meeste, mitte laste, naiste, puukallistajate, geide, hipide, spordi-, hevi-, spordi- või räpimeeste, turvameeste, militaristide või ehitustööliste asjad. Mitte et mitmed eelnimetatutest meeste alla ei kvalifitseeruks, ma isegi vastan vahest mitmele ära toodud tingimusele,  aga erivajadusteks olgu eripoed.

Jalanõude suurused algavad 43'st ja need pole valmistatud kummist. Hind on ka mõistlik mitte mingi 3 tonni.

Teksapüksid on uued ja terved, mitte plekilised ja ettekulutatud. Mustad ja sinised. Mitte tingimatta selles järjestuses. Pikkusnumbrid ei lõppe veel 36 juures.

Triiksärgid on kas valged või helesinised. Võib-olla on mingeid värve veel aga roosasid kindlasti pole. Ühelgi särgil pole kunagi mingeid imelikke kraenurki.

Pinsakutel pole taga kolme lõhikut ja nende reväärid on sirged. Väljaspool on 3 taskut: rinnatasku + 2 kummalgi küljel. Rohkem pole väljaspool ühtki taskut.

Selles poes on isegi silt väljas selle kohta, et kollased ja helesinised sokid ei ole müügil. Ei tule ka. Mitte kunagi.

Viigipükstel on kasutatud klassikalist lõiget ja reiel ei ole lisataskuid. Kummalgi säärel on 1 viik. Kõik. Nähtavat firmasilti pole ja see reegel kehtib kõigi müügil olevate toodete kohta.

Kolme põhivärvi, halli, valget ja must värvi t-särke on saada kõigis suurustes ja neile pole miskeid imelikke loosungei trükitud. Lihtsalt ongi niisugused sümpaatsed ühevärvilised t-särgid. Ja et asi oleks selge: t-särk ei maksa 300 krooni. Isegi siis mitte, kui seal mingi eriti lahe pilt või sõnum peal on.

Aluspükstel pole lillepilte ega surnupealuid. Põhimõtteliselt on valida kolme värvi vahel: mustad, valged ja värvilised.

Jopedel, mantlitel ja üldse kõigil riietel pole kuhugi lisatud mingeid ülearuseid needitud rihmu või suuri läikivaid pandlaid.

Sallide maksimumpikkus on 2 meetrit ja ükski neis pole neoonvärvides. Tegelikult pole selles poes mitte ühtegi neoonvärvides asja.

Müüja istub rahulikult kassas ja ei sega sind asjade valimisel oma kasutu pläraga. See eest on ta kassas tegutsedes kiire nagu tuul.

No ja lõpetuseks on ühes nurgas külmkapp kuuspakkidega. Mingeid imelikke purgisiidreid ja -dzinne ei leia sealt kunagi. Võib-olla on mingeid soolapähkleid või muid snäkke ka aga võib-olla said ned ka just otsa. Vahet pole, küllap järgmine kord võtab siis rohkem.

Sildid: #, #, #, #, #
9 comments on “Minu unistuste pood
 1. lipelgas ütleb:

  kõlab päris hästi! kui neid tingimusi natuke soolistest iseärasuste tulenevalt ümber vaadata, siis paluks mulle ka üks selline pood. ja ma lisaks ühe tingimuse veel: seal ei ole röökivaid lapsi. seal ei ole tglt üldse lapsi, sest neile ei müüda seal poes midagi. PS kas sul on mingi eriviha sportlaste vastu, et sa neid kaks korda pead vajalikuks mainida?

 2. Aarne ütleb:

  Ma olin peale luhtunud poeskäiku väga emotsionaalne ja see põhjustas mõningaid vigu loogilises ja selges mõtlemises.

 3. A.I.V.O. ütleb:

  Ma kah kahe käega nõus, olles valmis ka jalgadega hääletama.
  Lisaksin sinna poodi veel ühe olulise töökoha – pakkija. Neid kogunisti isegi paar isendit – senikaua kui Klient kassas makseid sooritab, pakivad nemad vilunult kibekiiresti asjad kokku, ja kui Klient on maksmisega ühele poole saanud, ulatavad nemad pakitud kompsud juba lahkuva kliendi näppu.

 4. tomm ütleb:

  Ma oleks nõus sellise poega lepingu tegema, et iga mujalt ostetud kauba kohta ostan vähemalt neli sellest poest. Umbes selline on vajadus roosa rohkem kui 2m pika salli järgi võrreldes tavaliste asjadega.

 5. Ailar ütleb:

  Näib, et lisaks sinu nimetatud toodetele müüakse seal ka paranduses olevaid peegleid, mida siis ei ole soovitatav kasutada. Huvitav pood :)

 6. Priit ütleb:

  Sihuke pood tuleb ise valmis meisterdada! Jõudu!

 7. asd ütleb:

  prisma? :)

 8. Peeter ütleb:

  Vene ajal olid sellised poed. Unistuste jalanõud alates 43, triiksärgid, pinsakud, viigipüksid, soolapähklid …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*