100 000 Eestlast e-valima!

E-valimised2009 aasta kohalike omavalitsuste valimistel toimub e-valimine 8. oktoobrist kuni 14. oktoobrini. Mart Kase on välja tulnud huvitava üleskutsega, et sellel korral peaks e-valimistel osalema 100 000 inimest. Minu meelest on tegu väga hea ideega ja ma kavatsen seda jõudumööda toetada.

Kuidas see toetamine välja võiks näha?

 • Põhimõtteliselt on asi lihtne: sa valid ise läbi interneti ja kutsud ka oma pereliikmeid, sõpru, töökaaslaseid, jne sama tegema.
 • Sa võid kodus näiteks valimispeo korraldada (09.10 on reede!), oma sõbrad kohale kutsuda ja enne, kui päris läbuks läheb, ka kogu kambaga valimistel ära osaleda. Tuleta sõpradele meelde, et neil lisaks õllele ja suupistetele ikka ID-kaart ja PIN koodid kaasas oleksid.
 • Luba vähem infotehnoloogilisel naabril oma arvutit kasutada et ka tema e-valida saaks.
 • Tööl võid vähemalt ühe arvuti ID-kaardi lugeja ja -tarkvaraga varustada, et igal kolleegil oleks mugav võimalus e-valimistel osaleda. Julgusta ka vanemaid kaasvõitlejaid osalema.
 • Jne. Võimalusi on tohutult.

<

p style="text-align: center;">Loomulikult peab niisuguse aktsiooni taga olema vaid üleskutse e-valida, ilma ühtegi partei või kandidaadi valimispropagandata.

Tegu on tõelise E-asjaga ja sa saad üleskutse kohta rohkem infot internetist: Facebooki kommuunist, #idee2009 lehelt ja ka Twitterist.

* * *

Ja siis veel, et mis kasu niisugusest asjast on?

Eelmistel, Europarlamendi valimistel hääletas elektrooniliselt 58 669 inimest. 100 000 e-hääletajat oleks uus Eesti ja loomulikult ka maailmarekord. Innovatiivse maailmarekordi püstitamisel osalemine on uhke ja hea.

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “100 000 Eestlast e-valima!
 1. rauniste.eu ütleb:

  http://www.orkut.com/Main#Community.aspx?cmm=93806076

  Orkut’is ka olemas :)

 2. Aarne ütleb:

  Liitusin samuti.

1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "100 000 Eestlast e-valima!"
 1. […] sa veel ei ole valinud, siis tee seda E-meetodil sest eesmärgiks on seatud 100 000 e-hääletajat! Rohkem infot leiad #idee2009 ürituse kohta Facebooki kommuunist, #idee2009 lehelt ja […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*