5 head pluginat Firefoxile

Firefoxi pluginadVäike kokkuvõte sellest, milliseid Firefoxi pluginaid (add-on) ma kasutan. Olen neid pea kõiki siin-seal mõne postituse sees varem ka maininud aga nüüd on aeg teha kokkuvõte.

Adblock - Nii vana, et võib peaaegu klassikaks nimetada. Igasugu moodsad pluginad võivad küll rohkem kellasid ja vilesid sisaldada aga see plugin teeb seda, mida minul vaja on ja ma olen temaga ära harjunud. Töötavat asja parandama pole mõtet hakata. Kes ei tea, siis selle plugina abil saab veebilehtedel näidatavat reklaami blokeerida ja niimoodi eesti suuremad portaalid ja ajalehed enam-vähem loetavaks muuta.

Eelnevalt: Miks mulle meeldib Mozilla Firefox, Hommikused uudised.

Echofon - Twitteri klient, mis istub Firefoxi statubar’il. Väga lihtne: võimaldab tweete lugeda, tweetida, vastuseid ja DM’e saata. Mitme Twitteri konto kasutamise võimalus. Midagi üleliigset pole. Endine nimi oli Foxmarks ja see proge on saadaval ka Mac'ile ja iPhonele.

Live Pagerank - Näitab Firefoxi statusbar’il vaadatava lehekülje Google Pageranki. Ehkki gurud ütlevad, et pagerankil pole mingit tähtsust otsingutulemuste järjestuses ütleb see lehekülje kohta nii mõndagi. Kaalun, et äkki peaks kasutamisest loobuma.

Eelnevalt: Eesti internetiturundajate veebilehed, Eesti riigile ei meeldi otsingumootorid.

Html Validator - See plugin näitab vaadatava lehekülje vastavust veebistandarditele. Kuna ma pean aeg-ajalt ikka mõne koduka juures mingeid muudatusi tegema, siis on see abiks töövahend jälgimaks, et muudatused ikka ilusasti standarditele vastaks.

Eelnevalt: Eesti internetiturundajate veebilehed.

Xmarks - Bookmarkide, kasutajanimede ja paroolide sünkroniseerimine erinevate arvutite vahel. Ülimugav asi, kui kasutad aktiivselt mitut erinevat arvutit ja tahad, et neis kõigis su isiklikud asjad olemas oleks. Nad pakuvad andmete hoidmiseks enda serverit aga mina otsustasin, et kõige kindlam on, kui ma oma sala-asju ikka enda omas hoian. IE kasutajad saavad endale vajaliku softi samuti alla laadida aga hoiatuseks pean ütlema, et IE versioonil puudub võimalus enda serveri kasutamiseks.

Tõnu on seda juba mõnda aega Xmarks’i kasutanud ja arvab asjast nii:

Meeldib see, et võin öelda, et kasutajakogemus puudub ca 1 aasta. Panin Xmarks'i tööle ja asi töötab ilma selle toimimisse sekkumata. Tõsi - programmi esmasel kasutamisel ajas pisut vanad ja uued järjehoidjad segamini, kuid nende korrastamise järel enam probleeme ei ole olnud. Sätetest annab mingisuguseid profiile teha, kuid kahe arvuti ja kokku nelja brauseri sünkroonimiseks pole viitsinud seda asja endale selgeks teha. Pole vajagi olnud. Igal juhul on Xmarks hea ja lihtne programm, mis teeb elu mugavamaks.

Eelnevalt: Järjehoidjate ja paroolide sünkroniseerimine.

* * *

Selleks, et su Firefox lubaks sul vanemaid või uuemaid add-on'e installida ja ei kontrolliks, kas need sinu kasutatava versiooniga ka ühilduvad, pead sa Firefoxi about:config lehel lisama 2 booleani (ainult omal vastutusel!!!): "extensions.checkCompatibility" väärtusega "false" ja "extensions.checkUpdateSecurity" samuti väärtusega "false" ning Firefoxi restartima.

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “5 head pluginat Firefoxile
  1. Kaupo Kalda ütleb:

    Bookmarkide jaoks uuri Mozilla Weave nimelist asja, mis on Mozilla enda poolt loodav. Süngib nii bookmarke, paroole kui historyt automaatselt ja mugavalt. http://mozillalabs.com/weave

  2. Tõnu ütleb:

    Kui Weave’i kasutada, siis milliste vahenditsega sama asi slegeks teha IE-le?

  3. Henrik Aavik ütleb:

    Neile kes eri arvutite vahel ei viitsi bookmarke sebida, on oluline plugin ka Deliciouse oma. Või sa hoiadki buukse peamiselt lokaalselt? Paljuks ei lähe? Sheeri ikka kama! :)

  4. Aarne ütleb:

    Mina hoian jah oma bookmarke oma arvutis. Ma ei kujuta hästi ette, et ma oma tööasju kusagil sheeriks. Era- ja tööasjade jaoks eraldi süsteeme sisse seadma hakata kah ei viitsi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*