75 000 e-maili

Noolega päheUuendasin eelmise aasta lõpus natuke blogi kujundust. Kontrollimaks, et kõik kiirelt ja korralikult töötab, kasutasin WP Tuner nimelist pluginat. See plugin näitab ära, milliseid päringuid tehakse, kaua need aega võtavad, jne. Paha asi on see, et kasutamiseks tuleb oma wp-config.php faili paar rida juurde kirjutada.

Kui mulle tundus, et kõik töötab korralikult, siis otsustasin veel ühte kontrolli kasutada: WordPress Error Reporting. See plugin logib ja vajadusel saadab e-mailiga teate kõigist vigadest, mis blogis ette tulevad. Ma kruvisin kõik seaded loomulikult viimase peale, et kõigist jamadest teadlik olla ja ikka kõik meilile kah saadetaks.

Kõik tundus ikka veel korralikult töötavat ja ma otsustasin WP Tuner'i välja lülitada. Selle peale hakkas mulle järjest e-maile tulema, et WP Tuner teeb mingit jama. Logifailid muudkui kasvasid. Kustutasin WP Tuneri üldse maha aga e-mailide voog ei lõppenud ikka. Võtsin ka Error Reporting plugina maha sest ju ma siis ei oska seda korralikult seadistada.

Selle peale lõpuks maile enam ei tulnud. Üldse ei tulnud mitte midagi. Natuke imelikuna tundus aga noh, pühade aeg ja kes see ikka niiväga meilib. Mõni päev hiljem hakkasin juba kahtlustama ja vaatasin oma GMaili kontol, mis mul sellelt Error Reportingu jaoks kasutatud kontolt maile tõmbab, seaded üle.

Pilt, mis avanes, oli päris masendav: GMail ei saa mu POP3 postkastiga ühendust, sest seal on liiga palju meile! Proovisin otse teenusepakkuja webmaili kaudu (Squirrelmail ja Roundcube) kaudu ja nägin, et mu postkastis on >75 000 meili, millest suurem osa olid teated Error Reporting pluginalt. Ta oli neid nii suure kiirusega saatnud, et POP3 meilboks täitus niisuguse hooga, et GMail enam asjaga hakkama ei saanud.

Kahjuks ei leidnud ma mingit võimalust, kuidas Squirrelmailis või  Roundcubes mingi filter teha, mis kõik selle jama maha kustutaks. Mõtlesin juba kasutajatoe poole abisaamiseks pöörduda aga siis tuli mul täiesti geniaalne mõte: vana hea POP3'e saab ju ka oma arvutis kasutada! Tõmbasin Thunderbirdi abil kõik >75K e-maili oma arvutisse, valisin otsinguga kõik veateatemeilid ja kustutasin need ära. Allesjäänud vajaliku kraami saatsin IMAP abil GMaili kontole, kuhu see algselt olekski pidanud välja jõudma.

Lõpetuseks kustutasin wp-config.php failist veel üleliigsed read kah ära, et need seal tulevikus enam mingit pahandust teha ei saaks. Kui ma oleks seda kohe peale plugina deaktiveerimist märganud teha, siis oleks poolteist tundi närvilist mässamist ära jäänud ja ma oleks viisaka inimesena mõnele e-mailile veel vanal aastal vastanud.

Kui nüüd keegi mõnele mulle saadetud meilile ikka veel vastust ootab, siis võiks selle igaks juhuks uuesti saata sest äkki läks su kiri lihtsalt suure kustutamise käigus kaotsi.

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*