Kõik reisisaatjad ei ole muiduleivasööjad!

Phaleonopsis e. kuukingKui ma esimest korda neid uusi Tallinna reisisaatjaid nägin, siis tundus, et nad mitte midagi asjaliku ei tee ja passivad lihtsalt niisama. Nüüd tundub mulle, et kõik nad päris niisugused kah ei ole.

Kõige parem kogemus oli mul siis, kui ma lapse klassiekskurssioonil kaasas käisin. Ehkki 1. klassi lapsed saavad suuremalt osalt ühistranspordi kasutamisega hakkama, võivad nad ikka natuke abi vajada. Üks täitsa tore reisisaatja hoolitses isiklikult, et kõik lapsed (19tk) endale istekohad saaksid ja et ka samal ajal ka teistele reisijatele ruumi jääks.

Nüüd olen ma lausa mitmel korral näinud, kus reisisaatja reisijaid tõesti abistab, näiteks toetab vanurit bussi sisenemisel ja väljumisel või lööb nagamannid püsti et vanemad istuma saaksid.

Niisiis pean ma oma sõnad, et reisisaatjad on muiduleivasööjad, tagasi võtma. Kõik reisisaatjad ei ole muiduleivasööjad. Lihtsalt suurem osa on.

Nüüd, kus Tallinna abitöölisi lund rookima saadetakse, on neist tunduvalt rohkem kasu. Ma olen endiselt arvamusel, et linnatööliste projekti puhul tegu on linnapoolse rämeda populismi ja raharaiskamisega.

Loodan siiski, et need 42 inimest, kes oma kohustustega reisisaatjana toime ei tulnud (???) ja 7, kes reisisaatja tööd liiga keerukaks (???) pidasid endale ikka mingit jõukohast tegevust leiavad. WTF? Loe ise: 95 reisisaatjat lõpetas töö ja TAK on lõpetanud lepingu 95 reisisaatjaga.

Pilt: Merle, orhideefoorum.com

Sildid: #, #, #
2 comments on “Kõik reisisaatjad ei ole muiduleivasööjad!
  1. Kuno ütleb:

    Osad reisisaatjad tõesti teevad tuju kohe heaks sellega, et suudavad asjalikud olla, samas suurem enamus on tõesti muiduleivasööjad… nägin ükspäev nt. kõrvaklapid peas tagaistmel istuvat reisisaatjat… niiet jah, millest me räägime. Samas, ega ei saa ainult reisisaatjaid ka süüdistada, vb ei ole neile piisavalt nende tööülesandeid seletatud, vb ei ole piisavalt koolitust saanud, vb ei sobi sellisele tööle, aga kuna raha on vaja, siis hambad ristis siiski üritavad ära olla kuidagi vms.. põhjuseid võib erinevaid olla.

  2. tomm ütleb:

    Ma üldjoontes arvan ka, et reisisaatjad on küllaltki absurdne värk. Samas hakkasin ka ise eile mõtlema, et praegu on soodne aeg odavalt ühistranspordikultuuri arendada. Ma tegelikult ei tea kas see toimib või mitte, aga kuulujuttude põhjal on jäänud mulje, et nagu mingit abi on. Ja ütleme ausalt, kui mitte keegi nagadele selgeks ei tee, et vanematele inimestele tuleb istet pakkuda, siis kuidas nad võiksidki ise selle peale tulla. Võibolla võidavad siit rohkemad, kui esialgu arvata võiks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*