Great Firewall of Estonia

OlympicMaksu- ja tolliamet plaanib kevadest sundida internetiteenusepakkujaid piirama ligipääsu välismaistele kaughasartmängu saitidele.  Selleks tehakse teenusepakkujatele ettekirjutus keelatud veebisaitide domeenide blokeerimiseks nimeserveris. See on väga hea plaan aga ainult alguseks. Kui niisugune nõue vastu võetakse, siis peaks see olema esimeseks sammuks mitmetele järgmistele meetmetele.

  • Kuna alaealistel on joomine keelatud, siis peaks õlletehase, viinavabriku, baari ja alkoholipoe veebilehele saama ainult täiselised. Lahenduseks oleks enne niisugusele veebilehele lubamist isiku autentimine ID-kaardi või mobiil-ID abil.
  • Terrorismivastase võitluse edendamiseks tuleks kontrollida ligipääsu lennu- ja reisifirmade kodulehtedele et terroristid mingil juhul ei saaks infot oma kurjade plaanide teostamiseks.
  • Rahapesu tõkestamiseks tuleks lubada ligipääsu ainult Eesti pankadele ja nende  emapankadele. Nii ei saab maksupetturi tegemistel enam-vähem ikka silma peal hoida.
  • Selleks, et kurjamid oma pahategusid meilitsi kavandada ei saaks, peaks kogu meililiiklus käima läbi siseministeeriumi kus selle seaduspärasust kontrollitakse. Sama kehtib ka igasuguste kiirsuhtlusprogrammide kohta. Veebikaameraid peaks müüma ainult isikut tõendava dokumendi ettenäitamisel ning iga ost peaks olema registreeritud.
  • Rate.ee kaudu liigutatav mänguraha on üks väga kahtlane asi ja vaevalt, et seal maksud  korralikult makstud on. Tuleks blokeerida!
  • Väga paljud inimesed raiskavad kallist tööaega YouTube’st videoid vaadates või Delfis kommenteerides. Need saidid tuleks blokeerida. Siis teeksid inimesed rohkem tööd ja meie riik puhkeks taas õitsele.
  • Sama asi käib ka blogide, Twitteri, Facebooki, Orkuti, jne, jne kohta.

Alles siis, kui need punktid on täidetud, saame me öelda, et meil on kõva e-riik ja Great Firewall of Estonia tõesti töötab!

* * *

Mina elatan ennast kunstnikerdustega esmaabikappide müügist. Kui vähegi võimalik, siis palun vastutasuks nende heade nõuannete eest keelata ka ligipääs välismaistele esmaabikappide valmistajate kodulehekülgedele.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*