Rahvusvaheline seagripi vandenõu

Ajukepp keelatudNüüd, kus on selgunud, et kallilt ostetud seagripi vaktsiini keegi nagu eriti ei tahagi, tuleb kiirelt uus paanika korraldada. Nüüd levitame uudiseid, et varsti tuleb uus gripipuhang et vaktsiini ikka maha müüa saaks.

Mina usun ravimifirmade ülemaailmsesse vandenõusse ja seda, et kogu ilm nende käpa all on. Seda on lihtne tõestada paari näite varal. Vaata, millise firma pastakaga su perearst kirjutab? Millise firma kalender tal seinas- ja milline lauakate? Milliste logodega on tema märkmepaber ja stendil hoiatused ning õpetused patsientidele? Peale seda vaata, mis firma rohu ta sulle välja kirjutab. Samu asju võid jälgida apteegis, kui lähed sinna näiteks lihtsat külmetusravimit otsima.

Perearst ja apteeker on muidugi väikesed tegijad. Suured ravimifirmad mõjutavad valitsusi ja meediat nii, et need ise kah aru ei saa, et nad firma müügitööle kaasa aitavad.

Minu usku vandenõusse aga kinnitavad ka need kuuldused, mis räägivad, et seagripivaktsiin oli enne patenteeritud, kui esimesed haigusjuhtumid registreeriti. Ravimifirmade käivete ja mahtude juures on täitsa usutav, et ühes laboris valmistavad nad ravimit ja teises mingit sodi, mis selle haiguse esile kutsub. Kui mõni niisugune “sodi“ väga hästi ei tööta, siis tuleb lihtsalt paanikat külvata et ravimit ikka ostetaks. Pealegi, paanikakülvamine on oluliselt seaduslikum ja humaansem kui mürgitamine. :)

Eestis on praeguse seisuga seagrippi surnud 13 inimest. Tulekahjudes on hukkunuid vähemalt 10. Liiklusõnnetustes kannatanuid ei jõua keegi üle lugeda. Mulle tundub, et ega see seagripp muu eluga võrreldes ikka väga tõsine asi ei ole.

Ma ei ole mingi tulihingeline vandenõuteoreetik või vaktsineerimisvastane aga praegusel juhul tundub mulle küll, et kisa on rohkem kui villa. Ühtegi linki ma siia lisada ei viitsi sest igas väljaandes ilmub iga päev paar lugu, mis meid vaktsineerimisele suunamiseks hirmutada püüavad.

Sildid: #, #, #, #
10 comments on “Rahvusvaheline seagripi vandenõu
 1. Celtic ütleb:

  Seagripi vaktsiin sai patendi aastal 2007. Tegemist on linnugripi vaktsiiniga, millele on lisatud lihtsalt paar komponenti juurde. Kui keegi veel mäletab toda linnugripi fiaskot…

 2. Laas ütleb:

  Kuigi kliimasoojenemise juttude valguses tekkis ka minul vandenõuteooriaid seagripi suhtes, siis pisuke uurimustöö kaldub neid ikkagi hajutama.

  Seagripp on teadlastele tuntud juba aastast 1918 (mil see ilmselt inimestelt sigadele kandus) ja 70-ndatest saadik on mitmeid piiratud haiguspuhanguid olnud ka inimeste seas. 1998 oli esimene laiaulatuslik levik Põhja-Ameerika sigade hulgas, kus levis viiruse vorm, mis oli kombinatsioon inimese-, sea- ja linnugripist ja oli võimeline nakatama neid kõiki liike (selgus, et siga on selline vastuvõtlik loom, kus kõik kolm erinevat gripiviirust saavad kokku, et omavahel geene vahetada, tekitades niiviisi ohtlikke alamtüüpe).

  Seesama viirus, mis 1998 sigadel levis, moodustab 6/8 praeguse pandeemia haigusjuhtudest. (allikas: wikipedia)

  Seega on olnud peaaegu sajand üldiselt seagripiga tutvuda ja 11 aastat konkreetse viiruse vaktsiini välja töötada, mis oli seda lihtsam ilmselt, kuna on sarnane inimese- ja linnugripile, milledele olid juba vaktsiinid olemas.

  Hoopis olulisemad numbrid on aga nakatumise ja suremuse määrad: kui linnugripp leviks nii hästi, kui seagripp, oleks meil Eestiski ca 70 surmajuhtumit või rohkem (isiklik arvutuskäik), kuna rahvusvaheliselt kinnitatud 447 linnugripi haigusjuhust on surnud 236 ehk 58% (http://bit.ly/5Vk4zr), võrrelduna seagripi ca 1% suremusega (http://bit.ly/62OvoH).

  Õnneks linnugripp levib inimeselt-inimesele oluliselt halvemini kui seagripp.

  Seega tõesti – hoidugem paanikast, kuid otseselt pole ka alust vandenõuteooriaks.

 3. Martin ütleb:

  Seagripi võttis minu perearst ilusti kokku: gripp nagu gripp ikka, lihtsalt levib teine imehästi. Kuna elan maal ja inimestest eemal, ei näinud ta mingit põhjust mingiks vaktsiiniks. Käsi tuleb korralikult ja tihti pesta.

  Haige on lihtsalt see eestlaste hädaldamine ja soigumine, et ükskõik kuidas on, ei ole hästi. Meedia poolt loodud paanikale kaasa haukumine ja nüüd ootuspärane valitsuse parastamine. Massid on lihtsasti manipuleeritavad!

  Tõsiasi on see, et iga ilmaga töötavad sektorid on tervishoid/farmaatsia ja sõjandus. Neil on turgu iga valitsusega, igasuguse majandusseisuga ja hoiavad selle tõttu ka valitsustel-meedial munad tugevalt peos.

  Mõlemast neist tuleb kindlasti ka palju head aga hoiatused Eisenhoweri military-industrial complex kõnest kehtivad samuti.

 4. Aarne ütleb:

  Ma ju lubasin, et ma linke ei pane, aga olukord on muutunud. Nüüd kirjutatakse sellest, et ravimifirmad on salakavalad, juba ka ajalehes: ENPA kahtlustab ravimitootjaid valepandeemias.

 5. Celtic ütleb:

  Kesse ikka koera saba kergitab kui mitte koer ise:
  http://vaatenurk.wordpress.com/category/tervishoid-ja-meditsiin/

  Väike kronoloogia selle maania kohta mida meedia levitas, kaasa arvatud ravimitootjate rahaahnusest.

  Teine kronoloogia on saadaval siin:

  Alguses on veidi paranoiat, ent lõpus läheb jutt asiseks.

 6. Viiu ütleb:

  Aarnega 100% nõus! Kusagilt jäi silma (kahjuks ei mäleta allikat), et seda praegu reklaamitavat vaktsiini olevat välja töötama hakatud juba aastal 2005. No tere-tore! Keegi selgeltnägija ütles, et nelja aasta pärast tuleb uut tüüpi gripiviirus? On ikka vandenõu moodi küll!
  Vaktsiinid aitavat ainult sel juhul, kui neid süstitakse kaks nädalat enne viiruse saamist.
  Inimesed – ärge paanitsege ega raisake raha!

 7. Pronto ütleb:

  Minu teada on otseselt seagrippi või sellega kaasnevatesse tüsistustesse surnud vaid kaks või kolm inimest. Ülejäänutel leiti seda kehast — ma olen üsna kindel, et kui otsida lahkamisel grippi auto alla jäänud inimeste kehadest või tulekahju ohvritest, siis leitaks seda umbes samas suhtarvus mis “gripisurmadegi” puhul.

  Siin on mõtlemiseks veel niipalju, et pea iga aasta on gripisurmasi olnud paar või kolm tükki, kuid mitte ühelgi aastal ei ole muudesse haigustesse surnute kehadest eraldi grippi otsitud. Gripp on oma olemuselt haigus, mille kandjateks on ühel või teisel hetkel rõhuv enamus inimesi — lihtsalt haigestuvad vaid mõned üksikud.

 8. Gert ütleb:

  Mis puutub perearsti väljakirjutatavasse rohtu, siis juba mõnda aega ei tohi konkreetset ravimit välja kirjutada, vaid ainult toimeaine.

 9. lipelgas ütleb:

  ütle mulle, kes on mu perearst ja ma lähen ning vaatan, mis pastakaga ta kirjutab ja mis kalender tal seinas on (kahjuks ei saa seda asendada meie orhideekalendriga, sest see on juba otsas).
  tegelt see asi nüüd nii hull ka ei ole, ma olen oma perarstiga korda kolm ka kohtunud. ükskord kirjutas ta välja surmatunnistuse (õnneks mitte mulle), ükskord tunnistas, et minu vanuses võiks mõne haiguse ikka leida. kolmas kord oli tal natuke mõttetööd ka, aga nii see kui ka tõbi läksid ise üle.
  aga minu pealt jäävad ravimifirmad küll nälga ja soovitan seda ka teistele, kellel just mingit väga erilist põhjust ei ole oma naha nõelumist armastada.

 10. Aarne ütleb:

  Ma pole oma perearsti kah väga ammu näinud ja ma ei tea, kuidas tänapäeval nende retseptidega on ja mida sinna kirjutatakse.

  Lipelgas, ma võin sulle ise diagnoosi ära panna aga seda teeme siis, kui päriselus kohtume. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*