Uuenenud epl.ee – esimesed muljed

Olen juba mõnda päeva üritanud uut epl.ee lehte kasutada ja pidevalt leian ma sealt mingeid imelikke asju. Mõned asjad on lihtsalt katki, mõned töötavad loogikavastaselt, jne. Vähemalt välja näeb asi minu silma jaoks enam-vähem OK välja aga positiivset leidsin siiski vähe.

Tähelepanekud:

Twitteris kurikuulsaks saanud "Viimaste uudiste" noolekesed töötavad www.epl.ee lehel, kuid mitte epl.ee peal ehkki nad mõlemad viitavad täpselt samale lingile. Paistab, et tegu on mingi JavaScripti kalaga.

epl.ee

Miks ma peaksin ainult värske pealkirja lugenuna kohe kommenteerima tõttama? ID-kaardiga sisse loginud inimene seda vaevalt teeb, tema loeb enne kommenteerimist ikka artikli ka läbi.

Mulle meeldib, kui illustreeriv pilt on kohe artiklit avades üsna suurelt näha ja ma ei pea mingit pisikest thumbnaili klikkides hirmuga ootama, et kui rõve viis pildi näitamiseks siis seekord on kasutusele võetud. Muidugi ei pääse ka pildinäitamine kriitikast: kui sellel suurel pildil klikkida, siis mõningal juhul avatakse pilt VÄIKSEMANA uues kihis?

epl.ee artiklileht epl.ee esilehtReklaami on esilehel rõõmustavalt vähe. Artiklilehel kipub sisu ja reklaami osakaal lühema artikli puhul üsna võrdne olema aga ka seal ei takista reklaam otseselt lugemist. Piltidel on reklaamid märgitud punasega. Reklaami vähesus võib muidugi vabalt olla tingitud sellest, et reklaamiandjad lihtsalt pole julgenud uude saiti veel reklaami osta. AdBlock oli vaatamise ajal väljalülitatud.

Identne sisu aadressidel www.epl.ee ja epl.ee? Miks? Nii ei tohi teha sest see ei meeldi otsingumootoritele: unikaalsel aadressil olgu unikaalne sisu. Inimkasutajal muidugi vahet pole.

Artikli trükkimisel on tore see, et pilt tehakse parajalt väikseks. Halli tausta võiks samuti eemaldada ja kommenteerimise link pole ka vajalik. Proovi näiteks minu blogist midagi trükkida - pilt hoopis teine ja keskkonnasõbralik. :)

Erilehed saab PDF formaadis alla laadida. Aastal 2010?

Kõik RSS lingid olid veel eile pealelõunal katki ja viskasid esilehele. Kas keegi isegi testimise ajal ei proovinud mõnda feedi tellida? Hea on see, et näiteks Eesti uudiste kohta antakse täitsa mõistliku pikkusega sisututvustus mitte ainult pealkiri. Oluline edasimineks ainult pealkirjade jagajatega võrreledes. Kui nad feedis vähegi sisu annavad, siis kaalun mõnest teisest Eesti RSS uudisekanalist epl.ee kasuks loobumist. Praegu lisandub uusi uudiseid väga aeglaselt - eile õhtust saadik pole feedis mitte midagi uut.

Lõpuks palju räägitud ID-kaardi abil sisselogimine kommenteerimiseks. Nagu alati, töötas mul sisselogimine häireteta. Jätsin prooviks ka ühe kommentaari ja mingeid tõrkeid ei esinenud. Ei usu, et ma seda veel kunagi teha viitsin. Sisselogimisel hoiatati, et mu sessioon aegub 2 tuni ja 50 minuti pärast. See on mulle täiesti mõistetav number: kui see sekunditeks teha, siis saame 10 200 sekundit mis on umbkaudu 101².

* * *

Kirjutasin seda postitust vahelduva eduga juba eilsest alates ja võib-olla on osad jamad juba ära parandatud. Kui RSS vähegi sisukas on, siis hakkan kasutajaks.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “Uuenenud epl.ee – esimesed muljed
 1. Margus ütleb:

  Lisan veel ühe mõtte. Kodust sain sisse logida aga nüüd töö juurest annab epl.ee viga- Teie IP aadress on vahepeal muutunud. Me ei saa teid kahjuks sisse logida.
  Et siis…pean eluaeg ühe ip-ga hakkama saama?

  Mõistlik oleks äkki teha nii, et inimene autendib ennast esimest korda id-kaardiga ja hiljem logib kasutajanime ja parooliga sisse. Eestiloto.ee lehel asi töötab nii.

 2. Aarne ütleb:

  Võib-olla polnud see 10 200 sekundit vahepeal läbi saanud? Äkki aitaks, kui enne kodus välja logida, kui tööl sisselogimist proovida…
  Nõme süsteem, kui see nii on.

 3. Ülo ütleb:

  Minu arust on see hea, et ei pea www. ette kirjutama ja sisu on sama mis www. algusega. Ma tean peast oma lemmiksaitide urle ja toksin neid enamasti käsitsi aadressireale (ok, nad ilmuvad ka automaatselt juba, kui seal on varem käidud). Aga see on väga tobe küll, et nooled www-ga töötavad ja ilma mitte. Peab vist ootama kuni nad oma uue veebiga alfastaatusest välja saavad.

 4. Aarne ütleb:

  Minuteada peetakse kavalaks kasutada ainult ühte domeeni kas www’ga või ilma. Sellisel juhul suunab päring teisele aadressile ümber kasutuses olevale.
  Kunagi tegin ühe samateemalise kokkuvõtte Eesti valitsusasutuste kohta: Tallinn ja president OK, riik ja valitsus vigased .

 5. Ülo ütleb:

  enda hallatavates apachedes olen teinud nii:
  ServerName minudomeen.jeje
  ServerAlias http://www.minudomeen.jeje

  dnsis on http://www.minudomeen.jeje minudomeen.jeje CNAME

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*